Rubriky
Přihlásit se
Kalendář
Květen 2020
Po Út St Čt So Ne
« Dub    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější komentáře

Hmmm, nadpis snad mluví za vše. Přes můj včerejší optimismus dopadl zápas podle očekávání.

Ve čtvrtém kole 1.ligy východ jsme doma přivítali favorizované mužstvo Třince toužící vrátit se do Extraligy (kdo by nechtěl :-D ). Třinec byl jednoznačně favoritem. Ake zpočátku nebylo vše tak jasné.

Některé pozice vypadaly přinejmenším zajímavě… Líbily e mi pozice Zwardoně, Šimáčka, Gibiece a Sobkovu pozici jsme si netroufal okem procházejícího spočítat :-)

Z letmého pohledu se mi zdálo, že na první stojí Pavel Šimáček proti Jakubowskiemu opticky lépe, na druhé se mi nelíbila výstavba francouzské Jozefa Michenky proti Vojtovi Plátovi. Naopak na třetí se mi zamlouvala pozice Vojty Zwardoně proti Murdziovi. Na čtvrté vyrukoval Láďa Langner proti Jardovi Sobkovi s Morra Gambitem v sicilce…Nechtělo se mi to počítat, ale zdá se mi, že to někde Láďa přehnal. Pátou šachovnici a duel Ernesta Gibiece s Milanem Walkem jsem moc nesledoval :-(   Na šesté šlo hned o dva nody :-D , jak říká Vojta Zwardoń, protože Jarda Olšar používá dvě šachovnice. Ani jeho pozice se mi nelíbila (čímž nechci říct, že byla špatná :-) ). Na sedmé se z mého pohledu hrály divné šachy, výhoda přecházela z jedné strany na druhou až do konce partie… Na osmě se hrála celkem rovná partie, v níž bílý lépe pochopil pozici.

A výsledky?
Nejdříve remizoval na třetí Vojta (Zwardoń-Murdzia 1/2.), Pak prohrál Jozef Michenka horší pozici s Plátem. Ještě však nebylo nejhůř, protože Jarda Sobek se dobře bránil a vypadalo to, že s věží víc zvítězí. Přišel však zkrat (zase… :-( )  a nebylo jak se vyhnout matu… (a Vojta konstatoval, že zápas skončil…)
Ernest Gibiec zapomněl na čas a byl celkem rozladěn, když zjistil, že ve 33.tahu nemá splněný časový limit… Mezitím si systematicky zhoršovali své pozice Šimáček a Zimniok L. . Pavel Šimáček ji nakonec prohrál a ani Zimniok L. nedokázal nic v technicky prohrané koncovce. Jarda Olšar měl málo času ve špatné pozici, výsledek se dal čekat. Jako poslední se dohrávala partie Lys-Sikorová… Oba hráči měli málo času, proto je těžké někoho kritizovat :-) Výhoda (možná jen optická) se s přibývajícími nebo ubývajícími sekundami převalovala na jednu nebo druhou stranu…Nakonec remis.
Co dodat? Nic, Třinec zvítězil naprosto zaslouženě (i když některé desky možná mohly dopadnout i jinak). Tentokrát si nemáme nač stěžovat… „Těsný“ výsledek (1-7) je obrazem celého zápasu…

Na webu ještě nejsou výsledky OP Karviná, takže zatím jen informativně: Inter Petrovice „B“-ŠK Karviná „C“ 4.5-3.5 :-( a asi suverénně poslední místo….

Be Sociable, Share!

7 komentář-e(ů) v “1.Liga východ, „těsná“ prohra: ŠKK-TŽ Třinec 1-7”

 • LZ napsal:

  Možná je to blbé :-) , ale sám si to okomentuji :-D Když tak čtu ty své příspěvky o zápasech, možná bychom měli uvažovat o přejmenování klubu na ELEKTROZKRAT Karviná :-) (EZK) To jsou samé zkraty :-D

 • Simi napsal:

  K mé partii na 1.šachovnici:
  Začátek se mi povedl, bohužel jsem hrál moc pomalu. V 24.tahu jsem spustil moc pěknou kombinaci s obětí věže, pak jsem však v 28.tahu strašně zazmatkoval. Viděl jsem 28.Kh1 Jxf8 29.gxh4 Dd4 a nebyl jsem si vůbec jistej. Bohužel mě vůbec nenapadlo 28.Kh2!, protože jsem si neuvědomil, že na g3 můžu dobírat dámou… Přitom po tom tahu se černá pozice okamžitě rozpadá…
  Tak jsem zahrál raději „na jistotu“ 28.Df2?
  Definitivně jsem to pak v časovce dodrbal tahem 39.Jg4?? Proč jsem si nevzal figuru po 39.Kg4 doteď nechápu.
  Prohrál jsem zaslouženě, příště musím hrát rychleji. Možná by mi prospěla změna místa. V tom rohu je šílené horko a já tam vždycky usínám…

 • Jaromír Canibal napsal:

  Pánové, ostudný výsledek. Partie jsem samozřejmě ještě neviděl. Hrajete to jako já v Opatiji. Jenže já jsem šachový amatér bez ekonomických požadavků!

  Není problém hrát místo Grumadu dole v Gradu. Pokud Vás to šachově posílí ?!

 • admin napsal:

  Jj, výsledek není nic moc, ale každý ví, že se to někdy takhle semele, že si všichni zrovna vyberou „den blbec“ Tenhle zápas možná nemusel skončit 1-7, ale objektivně jsme pořád tahali za kratší konec. Víc nás může mrzet 1.kolo, tam to bylo na šachovnicích… A nic bych nepřesouval, stačí před zápasem vyvětrat nebo den předem zastavit topení ;-) Anebo to řešit jak Vojta :-) – tričko s krátkým rukávem a kraťasy. Jen mě trochu překvapuje, že na tak suchý listopad nechává doma ty sandály :-D

 • Vojta napsal:

  Jinak jestli můžu tak v tomhle zápase jsme měli mnohem větší šanci na vítězství než s Grygovem. Nechtěl jsem to psát než jsem si prohlédl všechny partie pořádně. Ale na šachovnicích bylo v pohodě 5 bodů

  • admin napsal:

   Vždycky je na šachovnici víc bodů…za obě strany. Záleží na tom, v jakém to bylo okamžiku a za jakého stavu zápasu. Já vidím, že na šachovnicích bylo 7 bodů pro Třinec a jeden pro nás-na konci zápasu…a to se počítá. Měli těch sedm bodů na šachovnicích? Určitě, jinak by výsledek vypadal jinak, našich pět bodů je jen zbožné přání :-) .
   Kdyby se to bralo, jak píšeš, byli bychom vyhraní v každém našem zápase a stejně tak i naši soupeři :-D Taky bych pak mohl tvrdit, že i já jsem byl vyhraný v každé své partii, protože nemám moc takových partií, kde bych byl prohraný od prvních tahů… (možná žádnou :-) ). Můžeš si myslet, co chceš, ale pokud máme být objektivní, pak ano, Třinec možná měl letos i štěstí, ale celkově byl v zápase s námi lepší. :-( A tohle konstatování mě vůbec netěší :-)

Okomentujte

Musíte být přihlášen pro vkládání komentáře.