Rubriky
Přihlásit se
Kalendář
Květen 2020
Po Út St Čt So Ne
« Dub    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější komentáře

Pokračovala další kola soutěží družstev. Soutěže, které nás dnes zajámaly: 1.Liga Východ a OP Karviná.

V 1.Lize východ zajíždělo naše áčko na zápas odvěkého rivala, kterého jsme až loni dokázali po dlouhé době porazit, na zápas do Orlové. Orlová nastoupila se dvěma velmistry, ale bez sester Olšarových. Na zadních deskách jsme tak měli „převahu“.

Paradoxně se zápas rozhodoval především na předních deskách. Ale popořadě… Jako první skončila partie Gibiec – Helis. Ernest Gibiec sice stál možná opticky o něco lépe, ale nebylo vidět, jak hrát na výhru. Vzhledem k tomu, že na sedmé stál již vyhraně Jarda Olšar s Martinem Sieberem a na osmé jsem stál já (Zimniok L.) také velmi dobře, remíza byla oprávněná.

Domácí v sestavě se dvěma ukrajinskými velmistry měli mít teoreticky „navrch“ na předních deskách. Nebylo tomu tak. Na první hrál „téměř“ neprůstřelný Pavel Zabystrzan s Mariánem Jurčíkem. Nenáročná výstavba bílého Mariánovi celkem vyhovovala a černými postupně získal převahu, kterou nakonec uplatnil k výhře.

Na druhé desce snad poprvé :-) za nás zvítězil Pavel Šimáček. V Maróczyho variantě draka (snad jsem to viděl dobře…) přehrál GM Kislinského. Na třetí desce zvolil Martin Jurčák proti GM Andreevovi trochu pasívní výstavbu, ale pozice byla celkem rovná. Zasloužená remíza (neviděl jsem celý průběh…).

Na desce čtvrté hrál Vojta Zwardoń proti Krzyžanowskému. Ani tuto partii jsem neviděl celou, ale přišla mi na „jednu branku“. Podle mě si černý moc nezahrál.

Na páté se zajímavým, ale účelným, způsobem bránil (??? možná útočil) Jarda Sobek proti Kubošovu 1.b3. Partie skončila zřejmě zaslouženou remízou.

Na šesté se hrála již zmiňovaná partie Gibiec – Helis. Opticky možná lepší za bílé, ale zřejmě tam nic nebylo :-( .

Na sedmé se hrál Evansův gambit, který si zvolil Martin Sieber proti Jardovi Olšarovi.  Martin asi nevolí nejšťastnější zahájení…Loni proti mě hrál sicilský gambit, který jsem kdysi zkoušel za bílé, letos si proti Jardovi asi taky nevybral dobře. Partie byla celkem rychle rozhodnutá.

Na osmé jsem hrál já(Zimniok L.) proti Jirkovi Novákovi. Ačkoli mě Jarda Sobek postavil proto, že se těšil, až už konečně jednou (po necelých dvou letech) prohraju :-) , nedopřál jsem mu to potěšení :-D (a věřím tomu, že jej to těší ;-) ) Po celkem „romantickém“ průběhu zahájení, jsem stál asi lépe a možná i na výhru. Bohužel. Jirka se dobře bránil a když jsem se v časovce (1 min na 20 tahů) ještě zamotal, udržel Jirka bez problémů remis (a kdo ví, jestli to za něj v nějakém momentu nebylo i lepší :-) ).

Každopádně : Orlová Karviná : 2-6 (a mohlo to být i víc…). Orlová „vyhořela“ především na prvních deskách…
Karviná má tak 4 body a je zatím na pátém místě. Orlová se dvěma velmistry v sestavě má nula bodů a je zatím suverénně poslední, ale sestavu má dobrou. takže jí držme palce, aby se to zlepšilo.
Možná by bylo dobré, aby její posily dokázaly, že nejsou jen ukrajinskými, ale opravdu MEZINÁRODNÍMI velmistry a začali konečně více bodovat, jinak to bude mít Orlová (a také náš region) těžké…

Slavia Orlová Šachový klub Karviná
Zabystrzan Pavel 2316F 0 - 1 2474F Jurčík Marián (C)
Kislinsky Alexej 2528F 0 - 1 2462F Šimáček Pavel (H)
Andreev Eduard (C) 2478F ½ - ½ 2355F Jurčík Martin (C)
Krzyzanowski Marcin (C) 2375F 0 - 1 2297F Zwardoň Vojtěch
Kuboš Rostislav 2227F ½ - ½ 2267F Sobek Jaroslav
Helis Tadeusz (C) 2222F ½ - ½ 2279F Gibiec Ernest
Sieber Martin 2022F 0 - 1 2231F Olšar Jaroslav
Novák Jiří 2020F ½ - ½ 2125F Zimniok Lubomír
2 : 6

Kromě 1.LV se hrál také Okresní přebor. Výsledky sice ještě nejsou na webu, ale vím, že naše „postupové“ céčko má po třetím kole stále nula bodů. Dnes prohrálo s Baníkem Havířov „D“ („STS Chvojkovice Brod??? No a co ??? …asi slušnej oddíl :-) „) a zajímalo by mě, jak chtějí postoupit :-) Nebo jinak…Jak se chtějí zachránit, když jsou na ně všichni moc silní :-D

Uvidíme…

 

Be Sociable, Share!

Okomentujte

Musíte být přihlášen pro vkládání komentáře.