Rubriky
Přihlásit se
Kalendář
Prosinec 2022
Po Út St Čt So Ne
« Říj    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Nejnovější komentáře

Při pohledu na v poslední době zřídkavé příspěvky na našem webu mě napadl právě tento nadpis.
Už od jara žije celá republika v jakémsi provizorním režimu a nejinak je tomu i u šachistů. Zcela nedávno mi bylo vyčteno, proč nenapíši, že jsou soutěže ukončeny. Nenapsal jsem nic, protože předpokládám, že členové klubu jsou dostatečně inteligentní, aby pochopili nařízení vlády a rovněž z toho důvodu, že soutěže ukončeny nejsou.

Sotva jsme zahájili šachové soutěže (naše béčko zahájilo v KP), přišel nouzový stav a s ním spojená nařízení vlády. ŠSČR neměl jinou možnost než přerušit soutěže.  Vlastně ještě jedna možnost byla: soutěže vůbec nezačínat, ale to by bylo příliš zbabělé v době, kdy ještě nikdo nevěděl, jakým směrem se situace vyvine.

V současné době tak stále platí, že žádná soutěž není ukončena. Všechny soutěže jsou jen přerušeny. V praxi to znamená, že je nutné již teď počítat s tím, že se zřejmě posunou závěry soutěží a dají se předpokládat i nějaká víkendová dvoukola (So+Ne).

Pro náš klub by to v sezóně 2020-2021 neměl být neřešitelný problém, protože naše družstva jsou „rozvrstvena“ v navazujících soutěžích a mělo by být dost náhradníků. Podmiňovací způsob „neměl by být“ je zde namístě, protože znám hráče a vím, že ne každý bude ochoten hrát třeba v sobotu i v neděli nebo pak ještě v červnu či červenci (zvlášť pokud dojde k nějakému uvolnění opatření).
I tak to bude těžké (poskládat sestavy na zápasy), ale ve srovnání s jinými kluby bychom na tom mohli být o něco lépe.

V souvislosti s nouzovým svazem jsou také do odvolání pozastaveny šachové tréninky dospělých i mládeže. Věřím však, že na šachy nikdo nezanevře a že se doma všichni poctivě a pečlivě připravují na reálné partie ;-) .

Přeji všem hlavně zdraví a pohodový zbytek poslední říjnové neděle.

Be Sociable, Share!

Okomentujte

Musíte být přihlášen pro vkládání komentáře.