Rubriky
Přihlásit se
Kalendář
Prosinec 2022
Po Út St Čt So Ne
« Říj    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Nejnovější komentáře

Minulý týden a jeho závěr se nesl ve znamení převážně pozitivních událostí. Naše béčko zvítězilo v KS, ing.Babušek, dlouholetý člen našeho klubu a ikona karvinského šachu, oslavil osmdesáté narozeniny, Maciek Mroziak se nám oženil , Radek Gruštík se stal šťastným dědečkem a Honza Stetz oslavil šedesáté páté narozeniny. Slavili i jiní „únoroví“ členové… a před nějakými 30 lety bychom dnes oslavovali „Vítězný únor“ :-D

Všem oslavencům samozřejmě jménem klubu gratuluji, pokud jsem tak ještě neučinil osobně.

Gratulace míří i k našemu béčku, které se dvě kola před koncem soutěže doposud drží na prvním místě KS „B“. Béčko v neděli 23.2.2020 jelo na „horkou půdu“ do Bohumína. Bohumín je v této sezóně stejně tragický, jako naše áčko. Celkem obstojná sestava, ale „nepadá“ to tam :-( .  Proti našemu béčku nastoupil Bohumín sice bez své první desky, na níž hraje Lumír Hladík. Tomu se v této sezóně příliš nedaří a také zřejmě ještě vstřebává zážitky z turnaje na Gibraltaru, ale v jinak obvyklé sestavě. Naše béčko se muselo obejít nejen bez Vojty Zwardoně, ale také jsem nutně (ale opravdu nutně) potřeboval dva hráče do áčka. Béčko si i bez tří hráčů základní sestavy poradilo s Bohumínem a zvítězilo (z pohledu domácích) 2-6. Když se podíváte na výsledek zápasu na jednotlivých deskách, zjistíte, že proti sobě většinou zasedli zhruba vyrovnaní hráči nebo měli naši ratingovou převahu. Jen na páté, šesté a osmé desce měli výraznou převahu domácí. Remíza Jirky Folwarczného s Martinem Kalmárem na osmé desce je příjemné překvapení, ještě větší překvapením jsou však výsledky na páté a šesté desce. Na páté porazil Mateusz Myrmus Petra Víchu a na šesté Bartosz Goszyk Aleše Šímu. Překvapení? Pro někoho možná, ale stačí se podívat na výsledky těchto mladých polských hráčů (trénuje je Maciej Mroziak :-) ) a hned bude jasnější, proč je béčko na prvním místě. Myrmus 6.5 bodů z devíti utkání, Goszyk 6.5 z osmi. Připočteme-li k tomu dobré výsledky dalších hráčů a trochu štěstí, že se body v zápasech „scházejí“, pak musím říct, že je béčko na prvním místě zaslouženě. Dokonce s šesti bodovým náskokem na druhý Brušperk.  Zatím je předčasné spekulovat o postupu do KS, stále se ještě hraje, ale je to blízko. Béčku to škodolibě přeji :-D Není to tak dávno, co jsem viděl partiář se zápisem jednoho našeho hráče z béčka. Při pokusu podívat se na jeho partii jsem ztroskotal už při šestém (!!!) tahu a to jsem zvyklý přepisovat partie různých škrabálků od Extraligy níž. Jsem hodně zvědavý, kdo, pokud béčko postoupí, bude do PC zadávat partie našich hráčů (povinnost od KP nahoru). Na tohle se strašně těším :-)

Viktorie Bohumín-ŠK Karviná "B"

Viktorie Bohumín-ŠK Karviná „B“

Tabulka KS „B“ po 9.kole:

KS "B" po 9.kole

KS „B“ po 9.kole

O krok blíže je ke změně soutěže i naše áčko, které však na rozdíl od béčka směřuje opačným směrem. Bez prvních dvou desek (Petr Poloch a již zmiňovaný Maciek Mroziak) a navíc se mi ještě omluvil Lukasz Foltyn, který byl v Polsku delegován na ligu jako rozhodčí. Béčku jsem „ukradl“ Josefa Szotka a Romana Mrázka, ale toho jsem vlastně ani „neukradl“, protože toho jsem umluvil až poté, co jsem si spočítal, že nemáme na toto kolo dostatek hráčů pro dvě mužstva (díky, Romane!).

Zápas začal poměrně rychlými remízami v partiích Růžička – Jaworski, Kubeczka-Káňa a Szotek-Kaminsky. No…a pak už se nám to nějak vymklo z rukou :-)

Když za mnou přišel Jarda Sobek, že mu Vlastík Neděla nabízí remis a jestli ji má přijmout, váhal jsem jen chvilku, protože těsně předtím jsem proběhl kolem hrajících se partií a nevypadalo to moc vesele. Já se sice z nejhoršího v partii s Václavem Paclem pomalu dostával, ale Jarek Olšar s Wiewiorou už stál výrazně hůře, Janusz Raszka zpasívnil své figury a nechal Radka Szczepanka nastoupit na královském křídle a Roman Mrázek bojoval v koncovce s pěšcem méně. Celkem rychle jsem si spočítal, že tenhle zápas asi nevyhrajeme a Jarkovi jsem remízu odkýval.

Za stavu 2-2 (čtyři remízy) prohrál Janusz. Následovala v této sezóně obvyklá dvojitá porážka Jarka Olšara, tedy na čas i na pozici a pak moje výhra, kdy mi soupeř „nadšeně“ pomáhal utéct hrobníkovi z lopaty.

Jako poslední dohrával ten, který nejvíc spěchal :-) Roman Mrázek se proti Petrovi Beranovi držel i s pěšcem méně, partie se dohrávala kolem 15:00 a soupeři už hráli na vteřinách. Roman měl šanci partii remizovat, což by nám ovšem nic nedávalo, takže jeho porážka až tak moc družstvo nemusí mrzet, hráče mrzet nejspíš bude. Těší mě však Romanova bojovnost a snaha o dobrý výsledek družstva. Nevyšlo to :-(

Partie přidám v průběhu týdne, zatím se můžete „pokochat“ výsledkem zápasu a naším postavením v tabulce.

SKK-Slovan Havířov

SKK-Slovan Havířov

Tabulka II.ligy „F“

Po 9.kole

Po 9.kole

Naše šance na záchranu? Teoretická a velmi nepravděpodobná, ale ještě není konec ;-)

 

 

 

 

 

 

Be Sociable, Share!

Okomentujte

Musíte být přihlášen pro vkládání komentáře.