Rubriky
Přihlásit se
Kalendář
Prosinec 2022
Po Út St Čt So Ne
« Říj    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Nejnovější komentáře

Karvinské áčko hrálo v neděli jeden z existenčních zápasů. Béčko také hrálo o hodně, ale vzhledem k tomu, že je na opačném konci tabulky, byly to příjemnější starosti.

Ve II. lize „F“ se áčko před sedmým kolem „potácelo“ na devátém místě. V zápasu s BŠŠ Frýdek-Místek „C“ mělo být družstvo dokonce favoritem.Mělo…

Hráči áčka sice bez své první desky (Petr Poloch), ale jinak téměř kompletní, rozehráli své partie v nedělním zápasu (26.1.2020) hodně dobře. Na první desce stál Maciej Mroziak téměř na výhru (PC ukazuje +3.2 pro bílého), na druhé Jarek Sobek také získal lepší pozici. I na třetí desce Jarek Olšar s Patrikem Štěpánem rozhodně nemusel nijak truchlit. Na čtvrté a páté (Růžička a Raszka) byly zhruba rovné pozice. Na šesté se bílému (Kozel Jiří) nepodařilo správně vyřešit problémy v zahájení a černý postupně získával převahu. Na sedmé desce se nepovedlo zahájení nervóznímu Pavlu Káňovi a pozice nevypadala za bílého zrovna dobře. Na osmé se mi příliš nelíbila ani pozice Martina Sobka, ale jeho soupeř (Jirka Sedláček) to najednou začal stavět taky dost divně.

Bohužel, výše uvedená skutečnost nedošla ani Martinovi, ani mně a když za mnou Martin přišel s tím, že soupeř nabízí remis, dlouho jsem neváhal. Vždyť zápas vypadá pro Karvinou tak dobře… ‚Ber remis!‘

Martin Sobek remízoval se Sedláčkem a ještě v průběhu zápasu mi sděluje, že KDYBY zahrál správný tah, PC hlásí +2 pro černého. Otázkou je, jestli by ten tah Martin viděl. Ne, nepodceňuji jej, jen chci říct, že to nebylo až tak primitivní…

Mezitím remizují Petr Růžička a o něco později Janusz Raszka. Zápas pro nás stále vypadá dobře a to i přesto, že na šesté desce Zimniok (já :-) ) pokazil svou pozici a vypadá to jen na remis. Nervózní Pavel Káňa si hlasitě stěžuje rozhodčímu, že na osmé desce v dohrané partii Sedláček a Sobek M.  hráči příliš hlasitě „šoupají“ figurkami. Nekompromisní rozhodčí uděluje Pavlovi napomenutí. protože jeho stížnost považuje oprávněně za neoprávněnou. Pavel protestuje a dostává druhé napomenutí, což se i mně zdá být dost přísné (s prvním napomenutím souhlasím, protože hráče více rušil hlasitý protest proti „hlasitému“ posouvání figurek a vše se dalo při troše dobré vůle řešit v klidu a mimo hrací místnost) , protože náš hráč chce jen málo: absolutní klid na partii. Pravda je, že při svém protestu způsobil více hluku a větší rozruch, než hráči na osmé desce, ale přece jen … nechce nic tak strašného. Situace se nakonec uklidňuje a hraje se dál.

Na první desce Maciej Mroziak ale dělá „psí kusy“. Vyhranou pozici se pokouší zesilovat (?) a Marek Míča bez problémů přebírá iniciativu a směřuje k výhře. Snad nemusím dodávat, že nakonec vyhranou koncovku také vyhrál.

Na třetí desce stojí sice Patrik Štěpán hodně divně, ale, jako obvykle v této sezóně, Jarek Olšar má málo času a volí raději remízu opakováním tahů.

Na šesté desce dělám z lepší pozice remízovou a nejenže hraji blbě, ale navíc ani neslyším soupeřovu nabídku remízy. Překvapil jsem tím nejen soupeře, ale i spoluhráče :-)   Všichni se domnívali, že se pokouším hrát na výhru. Ne, jen jsem prostě silně nahluchlý a kdybych onu nabídku slyšel, dlouho bych neváhal a přijal ji. Jak už jsem psal, hrál jsem sice blbě, ale vynalézavě /jak taky jinak, že :-) ) a nakonec se mi podařilo remizovat koncovku nestejných střelců s několika pěšci méně. Slovo „podařilo“ je zde zcela na místě, protože bez soupeřovy pomoci bych to nezvládl…. Šťastná remíza. Budiž….

Prohráváme 3:4 a stačí letmý pohled na poslední partii (Stalmach-Sobek J.) a je jasné, že opět prohrajeme dobře rozehraný zápas :-(

Nakonec jsme prohráli 3.5-4.5. Na šachovnicích to v celkovém součtu možná bylo za nás lepší, ale soupeř vyhrál zaslouženě. Spadli jsme tak z devátého na předposlední jedenácté místo a budeme mít zřejmě velké problémy se záchranou. Nepříjemné, ale je to tak. Pokud spadneme do KP, svět se nezboří, ale do konce zbývají ještě čtyři kola, tak se pokusíme zvrátit nepříznivý vývoj.

partie ze zápasu ŠK Karviná-BŠŠ Frýdek-Místek „C“ zde.

SKK_FMC

SKK_FMC

II.liga "F" po 7.kole

II.liga „F“ po 7.kole


Naše béčko jelo v KS „B“ do Stonavy spíše jako outsider. Sice bylo na prvním místě tabulky, ale přece jen: Stonava byla s dvoubodovou ztrátou na 2.místě a určitě by se chtěla vrátit do KP.

Béčko bez Vojty Zwardoně, ale s velkou chutí bojovat o postup. Stonava sice potvrdila ratingovou převahu na prvních deskách, ale na zadních deskách Stonavě ratingová převaha moc platná nebyla. Za béčko skvěle zabojovali mladí Poláci. Své partie vyhráli proti ratingově silnějším soupeřům Mateusz Myrmus i Bartosz Goszyk, což béčku stačilo k těsnému vítězství poměrem 3.5-4.5. Béčko má čtyři kola před konce čytřbodový náskok na druhou Vendryni a velké šance na postup do KP. Hráči si postup za letošní výkon zaslouží, ale je otázka, co by bylo, kdyby do KP „postoupilo“ z vyšší soutěže i naše áčko :-)

Uvidíme, zda hráči áčka zvednou hlavy…

Stonava_SKKB

Stonava_SKKB

Tabulka KS "B" po 7.kole

Tabulka KS „B“ po 7.kole

 

 

 

 

Be Sociable, Share!

Okomentujte

Musíte být přihlášen pro vkládání komentáře.