Rubriky
Přihlásit se
Kalendář
Prosinec 2022
Po Út St Čt So Ne
« Říj    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Nejnovější komentáře

12.1.2020, neděle. Pokračují soutěže družstev. Zatímco karvinské béčko má rozehranou Krajskou soutěž „B“ více než skvěle, áčko bojuje o holý život.

Béčko nemělo lehkou situaci. V zápase proti béčku Rychvaldu sice mělo být (a nakonec i bylo) favoritem, ale sestavou zamíchaly nepředvídané události ve vyšší soutěži.

Není tajemstvím, že se již nějaký ten rok potýkáme s „problémem“, kdy nám hrají v jednom termínu dvě družstva. Béčko v KS a áčko ve II.lize. Většina hráčů béčka je i náhradníky za áčko, a tak, když vypadne v áčku hráč, „krademe“ v béčku. Tentokrát vypadly hned dvě první desky :-( Naštěstí mohl za béčko nastoupit jako host Vojta Zwardoń a to je znát.

Nebudu napínat. Béčko zdolalo Rychvald poměrem 4.5-3.5. Těsně, ale přece. Vzhledem k tomu, že jejich největší konkurent Brušperk prohrál s Frýdkem-Místkem, osamostatnilo se béčko v KS „B“ na první příčce s tříbodovým náskokem. Za béčko plně bodovala první deska (Zwardoń) a pátá (Myrmus), prohrál jen mladý nadějný Polák Goszyk, ostatní takticky remizovali (alespoň tak mi to bylo podáno :-) ). Pohled na tabulku KS „B“ hřeje u srdce :-D

SKK-Rychvald

SKK-Rychvald

 

KS "B" po 6.kole

KS „B“ po 6.kole

Do konce soutěže ještě zbývá hodně kol, jedno je však jisté-béčko je zachráněno ;-)

 

Před zápasem v Třinci jsem sice věřil, že můžeme bodovat, ale žertoval jsem, že máme jediný cíl: jedeme-li na zápas v osmi lidech, měli bychom se v osmi taky vrátit. Narážím na věkový průměr. Nebýt Romana Mrázka, který nás na poslední chvíli omladil (ještě nemá padesát :-) ), byl bych v necelých pětapadesáti letech druhým nejmladším hráčem týmu). Smutné… :-(

Ve II.lize jsme snad jediný tým, který je schopen se sám zmasakrovat. Široko daleko asi není nikdo jiný, kdo by dokázal promarnit tolik příležitostí. Dejte nám do ruky motorovou pilu a sami si s velkou pompou odřežeme údy :-)

Karvinský masakr motorovou pilou...

Karvinský masakr motorovou pilou…

Áčko promarnilo další šanci. Třinec byl sice jednoznačným favoritem, i kdyby áčko hrálo v „normální“ sestavě. ale bez prvních dvou desek vypadal pro nezasvěcené zápas jako jednoznačná záležitost. Opravdu jen pro nezasvěcené…. S Třincem již několik let prohráváme, ale nikdy to není zápas na jednu branku. Tentokrát byl. Mohli jsme vyhrát, ale štěstí přeje silnějšímu.

Na první šachovnici sice Láďa Langner vycvičil Jarka Sobka, který přehodil tahy (jedenáctitahová partie  a nejsem si jistý, zda to ještě černý nemohl zkusit)), ale jinak to s Třincem nevypadalo moc dobře.

 

Bez větších problémů (aspoň já tam žádně problémy neviděl) odremizovali naši hráči Káňa, Foltyn a Mrázek své ratingově silnější soupeře. Janusz Raszka tlačil na třetí šachovnici Olgu Sikorovou, ale neměl jsem dojem, že by měl vyhrát (ovšem…přál jsem si to :-) ), na čtvrté jsem já (Zimniok L.) hrál pro jistotu „na jistotu“. Viděl jsem v partii dobré a správné pokračování, ale nějak se mi to nezdálo, takže jsem zvolil krotší variantu, která asi byla mírně lepší pro mého soupeře, ale protože jsme se navzájem „drželi pod krkem“ za naše slabiny, pořád se to motalo kolem remízy. Partie nakonec remízou skončila.

Na osmé desce se hrála divočina a Rosťa Sobek měl dle mého (a nejen mého) mínění vyhrát. Ovšem Patrik Schoupal mu házel klacky pod nohy tak dlouho, až Rosťa zakopl a prohrál. Partie by se klidně mohla zařadit mezi „šachanistické“ skvosty :-) , protože oba hráči se od 19.tahu snažili překonat jeden druhého ve výrobě chyb. Ovšem pozice opravdu nebyla nijak jednoduchá…

 

Jarek Olšar v zahájení bez problémů přehrál Martina Fargače. Ten ovšem nesložil zbraně a stále hledal cesty, jak soupeři znepříjemňovat život. Jarek sehrál ve vyhrané pozici celou sérii nikoli druhořadých, ale snad až x-řadých tahů. V závěrečné špatné pozici ještě překročil i čas (ale to už bylo jedno).

Po zápase bylo vidět, že Jarka jeho letošní „forma“ dost mrzí a před odjezdem nás vybízel, že jej pak v restauraci můžeme pomluvit :-D . Nepomlouváme a Jarek není sám, koho jeho hra mrzí. Mít dostatek hráčů (nebo kdyby béčko nehrálo na postup), už bych některé slabiny odstavil (mě).

Při této příležitosti jen odpovím na otázku, kterou jsem slyšel už několikrát: jestli mi nevadí (nebo zda neovlivňuje můj výkon) to, že za Jarka Olšara tahám, zapisuji a mačkám hodiny. Nevadí a neovlivňuje. Opravdu ne. Spoustu času u partie „věnuji“ své neřesti, kouření, takže potahování na vedlejší šachovnici mě nijak nerozptyluje.

Ale… Chtěl bych poznat „magora“, který vymyslel zapichovací šachy pro nevidomé. Předpokládám, že to nebyl „soutěžní“ šachista. Je logické, že zrakově postižený hráč si potřebuje ohmatat figury, aby si osvěžil, kde co stojí. Jenže problém je v tom, že ty blbé figury jsou celé ze dřeva a je to strašný kravál.  Při každé takové kontrole se mnou škubne. Pokaždé mám dojem, že už…už chce Jarek zahrát tah nebo že už jej zahrál. Tenhle hluk mi vadí. Nechápu, proč nemohou mít ty figurky zespodu látkovou podložku. Bylo by to méně rušivé… Tolik tedy veřejné „hospodské pomluvy“ :-D :-D :-D

Prohráli jsme zápas, který jsme mohli (měli) vyhrát. Škoda, ale do konce zbývá ještě pět kol a pořád jsou za námi tři družstva. Teď se jen musíme zvednout a bojovat.

 

TZ "B"-SKK

TZ „B“-SKK

 

Tabulka po 6.kole

Tabulka po 6.kole

 

 

 

 

Be Sociable, Share!

Okomentujte

Musíte být přihlášen pro vkládání komentáře.