Rubriky
Přihlásit se
Kalendář
Leden 2023
Po Út St Čt So Ne
« Pro    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Nejnovější komentáře

Třetím kolem pokračovala KS „B“ a také II.liga „F“. Zatímco naše béčko v KS neustále drží laťku hodně vysoko, áčko se (podobně jako loni…a předloni) propadá na začátku soutěže směrem ke dnu.

Ze zápasu našeho béčka ve Vendryni nemám moc informací. Hráči béčka se sice po zápase na chvíli zastavili psychicky podpořit naše áčko, ale nějak jsem neměl čas vyzvídat, jak probíhal jejich zápas.

Vendryni chyběla „jen“ jejich první deska (Roman Walica), naopak karvinské béčko první desku mělo (Vojta Zwardoń) a chyběl pouze Rosťa Sobek. Z kusých informací, které se ke mně donesly, se dá usuzovat, že šlo o celkem vyrovnaný zápas, který rozhodly první šachovnice. Vojta Zwardoń vydřel vítězství s Frantou Krausem, Josef Szotek porazil Milana Kukuczku. Zbytek partií skončil smírně. V každém případě, béčko má po třech kolech 100% a to se cení! Do konce soutěže je ještě hodně daleko a je zbytečné mluvit o nějakých šancích na postup, ale pro záchranu je 9 bodů z prvních tří kol celkem dobrý základ :-)

Vendryně-SKK "B"

Vendryně-SKK „B“

Tabulka KS "B" po 3.kole

Tabulka KS „B“ po 3.kole

Tak, teď jsme se mohli pokochat hezkou tabulkou z KS „B a pokud někdo čeká tabulku II.Ligy „F“, má smůlu :-) Naše áčko je po třech kolech s jedním bodem za remízu v Ostravě ve 2.kole na devátém místě. Do konce soutěže je ještě daleko, nedělejme předčasné závěry, ale k zamyšlení to je.

Áčko hrálo svůj první letošní domácí zápas s A64 Proclient Grygov. S týmem, s nímž jsme se utkávali nejen v Extralize, ale také v I.Lize-Východ. Grygov proti nám nastoupil v takřka plné sestavě. Stejně tak proti nám ovšem nastupovala v minulých kolech (a ročnících) i jiná mužstva. Papírově jsme byli mírným outsiderem a nutno říct, že Grygov svou roli favorita potvrdil.

Až na partii Viták-Olšar jsme prakticky nikde neměli šanci plně bodovat. Ano, možná by se našly nějaké okamžiky, kdy naši hráči mohli zahrát lépe, ale můj celkový dojem ze zápasu je, že jsme tentokrát neměli nárok…

Poměrně brzy skončily remízami partie na prvních dvou šachovnicích. Petr Poloch si bílými vybral(?) variantu, která vedla k rovné hře a po patnácti tazích skončila remízou. Maciej Mroziak na druhé desce musel na cestě k remíze bojovat s Richardem Biolkem seniorem (senior…to zní blbě :-) , vždyť je tak starý jako já!) o trochu více, ale i tady stačili soupeři svých 33 tahů natahat celkem rychle. Pavel Káňa se mě sice jako kapitána přišel zeptat, zda smí vzít nabízenou remízu, ale k mému překvapení poté, co jsem vynesl jednoduchý verdikt „Hrej!“ a Pavel se vrátil k šachovnici, soupeři ihned začali podepisovat partiáře, což mě doslova zvedlo ze židle. Ukázalo se však, že kdyby se Pavel vyhnul opakování tahů, mohl by jedině prohrát.

Stejně „šokujícím“ způsobem skončila partie Šobáň-Foltyn. Lukasz sice stál v průběhu partie dost špatně, ale než začali podepisovat partiáře, měl jsem dojem, že pozice je rovná. Možná i byla, ale Lukasz prohrál na čas.

Janusz Raszka neúnavně zkoušel udolat Libora Zvolánka. Ten se ale dobře bránil a partie skončila zaslouženou remízou. Remizoval také Jarda Sobek s Josefem Obšívačem. I když si po partii Jarda myslel, že to snad někde mohl zkoušet hrát na výhru, neznamená to, že by to bylo tak jednoduché. Možná fakt šlo něco zkoušet, ale objektivně byla partie na konci v rovnováze.

To Jarek Olšar mohl hrát na výhru. Tohle byla jediná partie, kde jsme měli hmatatelnou šanci. Jarek dobře vychytal soupeře v zahájení a když konečně mohl hrát na výhru, podařilo se mu přejít do poměrně tupé remízové koncovky a soupeři se dohodli na dělbě bodů.

Jako poslední dohrával kapitán, tedy já.

Už předzápasové ráno se mi zdálo být „divné“.
Nevěděl jsem, ale tušil, že možná nedorazí rozhodčí.  Sháněl jsem někoho, kdo by mohl pomoci. Marně. Nenašel se nikdo. Nedivím se. V neděli ráno běží v televizi Studio Kamarád, pohádky a různé jiné hodnotné pořady.
Nakonec mi nezbývalo, než se „rozpětit“ a vykonávat několik funkcí najednou. Rozdvojení bych snad ještě nějak zvládal, ale rozpětění ne.
Slovo „rozpětit“ možná nebude gramaticky správné, ale užívám ho, protože čeština zná jen rozdvojení, rozčtvrcení…a pak už jen rozcupování :-)

Dlužno dodat, že mé rozpětění nebylo důvodem porážky. Špatně jsem to postavil už v zahájení a soupeř sice nehrál nejsilnější tahy, přece však ale dost silné na to, aby si udržel převahu až do konce. Petr Švancara hrál dobře, já ne.

Partii jsem dohrával za stavu 3-4 v náš neprospěch spíše jen ze setrvačnosti (a s vírou v Šachana), protože pozice byla prohraná a já partii po zásluze prohrál. Za naše áčko si připisuji na své konto třetí nulu. Hraji prostě blbě a zřejmě se nad sebou budu muset zamyslet, jak mi v neděli po zápase doporučoval jeden člen našeho klubu („Ostudo! Dělej s tím něco! Třetí nula?!?).

Vezmu-li si za příklad jiné sporty, třeba fotbal nebo hokej, měl bych situaci rázně vyřešit :-) Běžné bývá v takových situacích odvolání trenéra, změna kapitána, odvolání vedení klubu atp.

Nu což, mám námět k přemýšlení :-) .

Partie ze zápasu k přehrání a ke stažení.

 

Smutný pohled :-(

Smutný pohled :-(

 

 

 

 

 

Be Sociable, Share!

Okomentujte

Musíte být přihlášen pro vkládání komentáře.