Rubriky
Přihlásit se
Kalendář
Leden 2023
Po Út St Čt So Ne
« Pro    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Nejnovější komentáře

Jak již z názvu vyplývá, dočkali jsme se! Poslední březnový den roku 2019 bylo ukončeno „trápení“ našich družstev v šachových soutěžích sezóny 2018-2019. Béčko zajíždělo na horkou půdu do Rychvaldu, áčko hrálo v domácím prostředí s Baníkem Havířov. V obou zápasech šlo už jen o čest (a slávu :-D ).

Béčko si zavřelo cestu k postupu už v předcházejícím kole. K zápasu s rychvaldským áčkem tak mohli naši hráči jet bez nervů a užít si poslední kolo, protože ani Rychvald „A“ už neměl žádné ambice. Konečné páté místo sice není nic světoborného, ale oproti minulým sezónám, kdy se béčko zachraňovalo za minutu dvanáct, je to obrovský pokrok!

Rychvald "A" -ŠK Karviná "B"

Rychvald „A“ -ŠK Karviná „B“

Závěrečná tabulka KS "B"

Závěrečná tabulka KS „B“

Ani v zápase áčka s Baníkem Havířov se nemuseli hráči obou týmů stresovat. Pohodová neděle, jarní počasí, šachy… K tomu tři body pro domácí, co víc si může člověk přát? Snad jedině postup a méně starostí v příštím ročníku.

Před započetím zápasu jsme museli vyřešit malý problém s přístupem do hrací místnosti pro Marcela Řezníčka (nenapadlo mě podívat se, kdo je na soupisce Baníku), ale problémy jsou od toho, aby se řešily. Zápas začal s malým zpožděním, ale v přátelské atmosféře to nikomu nevadilo.

V utkání jsme byli mírným favoritem a svou roli jsme potvrdili.

Nejdříve skončila partie Gibiec-Funiok krátkou remízou, pak přidal celý bod Petr Poloch na první desce. Kontroval Pavel Baier vítězstvím s Rosťou Sobkem na osmé. Dole v naší tréninkové místnosti Marcel Řezníček sice černými zcela přehrál Bohuše Walowého, ten se ale zatvrdil a vynalézavou hrou partii s pomocí soupeře remizoval.

Petr Růžička se Standou Kolářem hrál zajímavé šachy. Pak však svou pozici nezvládl a prohrál. Když Petr Podlesný v již horší pozici přehlédl se Zimniokem ztrátu materiálu, bylo „vymalováno“.

Zbývající partie už byly v naší režii. Snad jen Jarda Sobek měl (mohl?) mít problém s Pavlem Podlesným, ale nakonec partii ve věžové koncovce dovedl do vítězného konce. Vítězství 5-3 a výsledky zápasů našich konkurentů nás posunuly v konečné tabulce na hezké třetí místo. Ale je to „jen“ třetí místo, do postupu bylo daleko :-(

Partie k přehrání a ke stažení.

Obvyklý „obrázkový a ukecaný servis“…. a k tomu v závěru skvělá nabídka.

AKCE!

…a polsky

 

PROMOCJA!!!

SKK_BanH

 

1

1

2

2

3

3

 

4

4

5

5

6

6

7

7

 

8

8

 

9

9

10

10

 

 

 

 

 

 

 

Be Sociable, Share!

Okomentujte

Musíte být přihlášen pro vkládání komentáře.