Rubriky
Přihlásit se
Kalendář
Leden 2023
Po Út St Čt So Ne
« Pro    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Nejnovější komentáře

V neděli 10.2.2019 se odehrálo další dějství šachových soutěží s naší účastí. V Krajské soutěži „B“ se utkalo naše béčko se Sokolem Brušperk, áčko jelo ve II.lize „F“ k zápasu se Slovanem Havířov.

Už minule jsem psal, že v KS „B“ ještě bude legrace… A je to tady. Doposud vedoucí Inter Petrovice prohrál s áčkem Rychvaldu, což posunulo na prozatímní první příčku béčko Rychvaldu a naše béčko poskočilo po výhře s Brušperkem na druhou příčku. Do konce soutěže zbývají tři kola, Rychvald „B“ má jednobodový náskok a před sebou soupeře: Inter Petrovice, Sokol Dobrá a BŠŠ Frýdek-Místek „E“. Naši hrají s BŠŠ Frýdek-Místek „E“, Baníkem Havířov „C“ a s Rychvaldem „A“ :-)

Hned další kolo tedy může dát odpověď na otázku, který z dvojice Rychvald „B“ – Petrovice  to myslí s postupem vážně.

Udrží Rychvald „B“ jednobodový náskok? Dokáže naše béčko třikrát zvítězit? Budou hrát ještě Petrovice o postup nebo už boj vzdaly? Uvidíme…

ŠKK "B"-Brušperk

ŠKK „B“-Brušperk

Tabulka KS "B" po 8.kole

Tabulka KS „B“ po 8.kole

Áčko mělo „těžký“ problém se sestavou… Nic nového, ale v situaci, kdy potřebujeme body v boji o záchranu, je to celkem nepříjemné. Ještě ve čtvrtek večer jsem měl jisté jen čtyři hráče, což nedalo spát Terce a už v pátek nasedala do vlaku a spěchala z Prahy na zápas. Z vlaku pak poslala hezkou fotku šachových nadějí s „nějakými strejdy“ se slovy: „Vezu posily!“ :-D

Dvě posily a čtyři hodní "strejdové" :-)

Dvě posily a čtyři hodní „strejdové“ :-)

 

Když se v pátek dopoledne přidal ještě Pavel Káňa, byla situace o něco veselejší. Už mi chyběli „jen“ dva hráči a kdyby ti mrňouskové na fotce uměli psát a dosáhli na druhý konec šachovnice, klidně bych je asi postavil :-)

V sobotu před zápasem jsem se byl podívat s Jirkou Hurtou (Labortech Ostrava) na zápas Slavoje Český Těšín s 1.Novoborským. Těšín to totálně projel a ani naše „fandění“ mu nepomohlo :-( , ale aspoň jsem se dozvěděl, že nejsem sám, kdo každé dva týdny „bojuje“ se sestavou. Stejné problémy mají i jinde.

Naštěstí pro nás se ukázalo, že tyto problémy museli řešit i na Slovanu Havířov. Obě sestavy tak byly hodně polátané a i když jsme měli na některých šachovnicích papírově navrch v ratingu, neřekl bych, že jsme byli v roli favorita.

Při pohledu na oba týmy před samotným zápasem jsem si v duchu tipoval, kolik z nás by mohlo nenadále skonat. Soupeř měl sice v sestavě tři hráče nad sedmdesát, ale taky tři hráče pod padesát. U nás byla pod padesát jen Tereza a já byl v padesáti třech letech druhým nejmladším hráčem Karviné :-D V případě nenadálých úmrtí by tedy výsledek vůbec nebyl jasný.

Celkem vyrovnaný zápas co se týče ratingu a dokonce ještě vyrovnanější věkově. Slovan, věkový průměr 56.625, Karviná 56.5 … Navíc Terka byla v „časové tísni“ a spěchala zpět do Prahy, takže když přišla za mnou s tím, jestli může vzít nebo nabídnout remízu, ani na chvilku jsem nezaváhal. A první remízka spustila lavinu… Osm remíz, tohle se nám už dlouho nestalo. Obě mužstva si připsala bod a až konec soutěže ukáže, komu bude ku prospěchu. Zatím si moc pískat nemůžeme.

Tabulka II.ligy "F" po 8.kole

Tabulka II.ligy „F“ po 8.kole

Partie k přehrání a ke stažení.

Kreslené „opice“ :

Slovan_SKK

1

1

2

2

3

3

4

4

5

5

6

6

7

7

8

8

9

9

10

10

 

 

 

 

 

 

 

 

Be Sociable, Share!

Okomentujte

Musíte být přihlášen pro vkládání komentáře.