Rubriky
Přihlásit se
Kalendář
Leden 2023
Po Út St Čt So Ne
« Pro    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Nejnovější komentáře

S „mírným“ zpožděním, ale nakonec přece jen reference ze sedmého kola šachových soutěží družstev…

V KS „B“ stále stíhá naše béčko vedoucí tým Petrovic. Tentokrát mělo béčko velkou šanci jít do čela tabulky, když zajíždělo k zápasu s celkem Sokolu Dobrá „B“, který se pohybuje v sestupovém pásmu. Bohužel, naše béčko v poměrně silné sestavě tuto šanci nevyužilo a s Dobrou pouze remizovalo. Remizovaly však i Petrovice s BŠS FM „E“. Karvinou „B“ ale přeskočil i celek Rychvaldu „B“ a situace v boji o postup se vyvíjí celkem „zajímavě“. Ještě asi bude legrace :-)

Dobrá "B" - SKK "B"

Dobrá „B“ – SKK „B“

Tabulka KS "B" po sedmém kole

Tabulka KS „B“ po sedmém kole

Ve II.lize čekal áčko nepříjemný soupeř z Orlové. Rodinné a pracovní problémy nám opět nedovolily postavit nejsilnější sestavu. Navíc nás tak trochu „vypekl“ náš domácí hráč základní sestavy, s nímž jsme počítali a který dává přednost hostování za jiný klub, jenž hraje ve stejném termínu jako II.liga. Nepříjemné, ale chybami se člověk učí.

Orlová neponechala nic náhodě a postavila skoro to nejsilnější, co mohla. Dal se očekávat vyrovnaný zápas a vyrovnaný opravdu byl.

Orlová šla do vedení, když na osmé desce relativně brzy ztratil figuru Jirka Folwarczný v partii s Tomášem Horváthem. Pak přišla rychlá remíza na první šachovnici v partii Poloch-Olšarová. Ani Ania Kubicka si nedokázala poradit s tlakem černých figur ve Volžském gambitu proti Pavlu Zabystrzanovi a partie skončila remízou.

Volžský gambit se hrál i na druhé šachovnici, ale tady si toto zahájení zvolil náš Petr Růžička proti Kacperu Tomaszewskému. Při pohledu na Petrovu pozici mi nebylo moc dobře a začínal jsem chápat, proč se varianta jmenuje „Volžský gambit“. Vypadalo to, jako u Stalingradu za 2.světové války, kde německé jednotky dlouhou dobu obléhaly město. Jenže zatímco u Stalingradu se Rudé armádě podařilo prolomit obklíčení, Kacper Tomaszewski povolil Petrovi jen popotahování těžkými figurami po polích a8-a7-b7-b8-c8-c7. Sem a tam si Petr sice poskočil nějakou figurkou i na královském křídle nebo v centru, ale pěšcová „Volha“ v centru šachovnice mu nedovolila žádnou souhru figur. Kacper zaslouženě vyhrál a Orlová v tuto chvíli vedla 1-3.

O výhru se pokoušel bílými figurami Jarek Olšar proti Martinu Sieberovi. Marně a dokonce bych řekl, že ke konci to mohl zkoušet spíše černý, ale soupeři partii opakováním tahů remizovali.

Orlová vede 1.5-3.5 a hrají se poslední tři partie. Jarda Sobek černými proti Vojtovi Šrámkovi už stojí na výhru, Ernest Gibiec s Ondrou Šrámkem zremizuje věžovou koncovku a já, pokud se nezblázním a něco nepřehlédnu, bych měl s věží více projít „minovým polem“ a dotáhnout partii k vítězství.

Jarda Sobek opravdu vítězí. Já ještě hraji a než se můj soupeř vzdá, vstávám od partie právě včas, abych viděl Ernestův strašný blundr. Těžko říct, zda přehlédl, že po braní věže bude stát pěšec bílého na b-sloupci a nepůjde vyšachovat bílá dáma nebo měl nějakou jinou ideu. V pozici na diagramu přišlo místo logického 42. … Vb1 strašné 42. … h2?? 43.cxb6 a i když se partie ještě chvíli hrála a Ondra musel dávat pozor na to, kam ustoupí s králem, výsledek byl předem dán. No nic :-) Stává se to i velmistrům.

Po 42.c5 ...

Po 42.c5 …

Škoda. Zápasová remíza byla celkem blízko, ale šťastnější byli soupeři. Orlová poskočila na třetí místo tabulky, my jsme naopak o jedno místo klesli a momentálně jsme osmí. Do konce zbývají čtyři kola, v nichž bychom měli ještě zabojovat.

SKK_Sl.Orlová "B"

SKK_Sl.Orlová „B“

 

Partie k přehrání a ke stažení.

Kreslený „souhrn“ ke stažení zde:

SKK_Orlova_B

A pro lenochy níže…

1

1

2

2

3

3

4

4

5

5

6

6

7

7

8

8

 

 

 

 

Be Sociable, Share!

Okomentujte

Musíte být přihlášen pro vkládání komentáře.