Rubriky
Přihlásit se
Kalendář
Březen 2023
Po Út St Čt So Ne
« Úno    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější komentáře

Už třetími koly pokračovaly soutěže družstev. Naše béčko v KS „B“ jelo k těžkému zápasu do Bohumína, áčko doma hrálo neméně těžký zápas s třineckým béčkem.

Je zvláštní, že hráči béčka, kteří se několik sezón nemohli probrat ze zimního spánku, letos šlapou líp, než švýcarské hodinky :-) Pravda, na první šachovnici letos pomáhá Vojta Zwardoń, ale ani ostatní se nestydí vyhrávat. Zatímco v minulých sezónách to byly v zápasech samé remízky, občas někdo projel partii a pak se čekalo, jak si poradí poslední chudák, aby se mu mohlo buď spílat nebo jej adorovat podle jeho výsledku.

Letos je vše jinak. Z odehraných 24 partií remízovali hráči béčka jen 6 (!). Hrají „na krev“ a zaslouženě jsou v tabulce na prvním místě.

V zápase s Viktorií Bohumín jsme měli „mírnou“ ratingovou převahu na první šachovnici, ale jinak se sešly „skoro“ vyrovnané dvojice. Béčko podobně jako v prvním kole převálcovalo soupeře na prvních čtyřech deskách. Když k tomu přidal na sedmé šachovnici bod Jirka Folwarczný, bylo vymalováno.

Bude zajímavé sledovat, jak si béčko povede v dalším průběhu soutěže. Držíme jim palce a fandíme ;-)

3.kolo

3.kolo

Tabulka KS "B"

Tabulka KS „B“

Naše áčko má v první polovině soutěže těžký los. Skoro všechna mužstva, s nimiž hrálo nebo bude hrát, mohou usilovat o postup. Ale pokud se chceme bít o nejvyšší příčky, není si nač stěžovat (a my chceme :-) ).

Malý prolog…
Není to tak dávno, co jsem jel na zápas do Kopřivnice (jako host) a ve Svinově na nádraží mě v osm hodin zastihl telefonát kapitána našeho céčka:
„Kolik může být volných hráčů a hostů?“
„Děláš si srandu? Jak dlouho děláš kapitána a rozhodčího???“
„Já mám čtyři volné hráče a hosty!!! K-píp-píp-píp! Co teď mám dělat?“
„Já nevím, já jsem ve Svinově:“
Kapitán céčka vztekle zavěsil :-) a za pět minut volal znovu:
„K-píp-píp-píp! Teď jsem to znovu kontroloval a už mám pět volných hráčů a hostů!!!“
„Oni se ti okotili?“
„Nedělej si srandu! Za půl hodiny jedeme na zápas!“
„Hmmm. Tak to máš blbé :-)
A kapitán opět (vztekle) zavěsil.  Kapitán na poslední chvíli sehnal náhradníky a céčko nakonec vyhrálo (mimochodem, v tabulce OP je na prvním místě!). Napadlo mě tehdy, že tohle se může stát jen nějakému…no prostě, tohle se „normálnímu“ člověku nemůže stát.

A vida! Před zápasem jsem rozeslal hráčům e-mail se sestavou. Obvykle kontroluji jen dojíždějící hráče, protože s domácími se domlouvám předem. Jenže tentokrát se stalo, že při posledním zápase ve Vrbně jsme se s Patrikem Gnidou domlouvali, že by možná mohl vynechat II.ligu a jako host odehrát zápas za Brušperk, který hraje ve stejném termínu. Před našim zápasem s Třincem jsem ovšem zjistil, že Patrika potřebujeme a tak jsem jej napsal do sestavy. E-mail k němu nedorazil a nám těsně před  zahájením zápasu chyběl jeden hráč. Naštěstí byl po ruce náhradník! Ale byly to celkem nervy :-)

Třinec má podobnou sestavu, jako my: dost volných a hostujících hráčů, takže je těžké předpokládat, v jaké sestavě přijedou. Nakonec jsme podle ratingu byli mírným favoritem.

Utkání pro nás vypadalo celkem dobře. V pikantním souboji reprezentantek odmítla Tereza nabídku remízy a celkem s přehledem zvítězila. Na první šachovnici nechtěl ani jeden ze soupeřů pokoušet štěstí a partie Petra Polocha s Martinem Fargačem skončila remízou.

Pak remízovala Ania Kubicka s Honzou Sikorou. Ania si vybudovala slibnou pozici (vyhranou?), ale přehodila pořadí tahů. Stále ještě měla převahu, ale nevšimla si, že na šachovnici stojí remíza trojím opakováním pozice. Její soupeř byl všímavější :-)

Na druhé desce se potkaly dvě polské posily. Oba se sice snažili vydolovat z pozice víc než rovnováhu, ale nakonec to skončilo dělbou bodů.

Na osmé desce se hrála „divočina“. Bohuš Walowy stál od začátku lépe, jenže Patrik Schoupal měl za nějakého pěšce (nebo dva) iniciativu a dokázal soupeři dost nepříjemně zatápět. Jistě, počítač by to na Bohušově místě lehce dotahal do vítězného konce, jenže za nás hrají lidé. Patrikovi se podařilo vyždímat z pozice celý bod. :-(

Naše zraky se obracely k partii Jardy Sobka s Romanem Pilchem. Jarek stál dost dobře, ne-li vyhraně, ale pak začal hrát podivné tahy. Tak podivné, až se mu podařilo doslova donutit soupeře vyhrát.

V té chvíli se už hrály jen dvě partie: Zimniok – Kvíčala a Cupek – Olšar. Jarda Olšar sice stál lépe, ale Martin Cupek mu vtipně v koncovce obětoval figuru a vyžral všechny pěšce. Vznikla koncovka král + věž proti králi, věži a střelci. Není to tak dávno, co se podobnou koncovku pokoušel na šachové olympiádě vyhrát Caruana s Dudou. Nepovedlo se mu to a nepovedlo se to ani Jarkovi. Já měl s Mirkem Kvíčalou sice lepší (?) věžovku, ale dost pravděpodobně to byla při správné hře obou stran remíza. Pravda, jiný (lepší) hráč by na mém místě zkoušel hrát náročněji a možná by byl úspěšný. Mně se to nepovedlo a partie skončila remízou.

Nakonec trochu smolná porážka, ale štěstí přeje silnějšímu :-(   V dalším kole nás čeká první tým tabulky, Poruba.

Partie ke stažení a přehrání zde.

Obvyklé kreslené „opičky: ke stažení :

SKK_Trinec

Pokud nechcete nic stahovat, tak po jednotlivých stranách… (viz níže)

uvod

uvod

1

1

2

2

3

3

4

4

5

5

The end :-)

The end :-)

 

 

Be Sociable, Share!

Okomentujte

Musíte být přihlášen pro vkládání komentáře.