Rubriky
Přihlásit se
Kalendář
Březen 2023
Po Út St Čt So Ne
« Úno    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější komentáře

Minulý týden v neděli 4.11.2018 se hrála druhá kola soutěží s naší účastí. Čekal jsem do dnešního dne na partie z II.ligy, ale zatím ještě nebyly zpracovány, ale měly by být dnes, takže pak doplním :-)

Béčko se utkalo doma s Rychvaldem „B“. Ačkoli má Rychvald v KS „B“ kromě béčka i áčko, písmenka na konci názvu slouží spíš jen pro rozlišení. Mladí hráči v béčku jsou možná ratingově o něco níže než hráči rychvaldského áčka, ale pořád tvrdím, že rating je jen číslo.

Naši se tentokrát museli obejít bez Vojty Zwardoně, který v Extralize úspěšně hájil barvy Frýdku-Místku. Sestavy byly ratingově přibližně vyrovnané, tedy co se týče průměrů. Z toho pohledu, aniž bych viděl partie ze zápasu, se mi jeví zápasová remíza jako spravedlivý výsledek. Remízu musel béčku nakonec zachraňovat náhradník Filip Krajčovič, který potvrdil elovou převahu nad Drahošem Lipusem.

Tabulka KS „B“ vypadá po druhém kole zajímavě. Na špici se „usadily“ týmy, které jsme v posledních letech vídávali na chvostu tabulky. Uvidíme, jak se bude soutěž vyvíjet dále.

SKK "B"-Rychvald "B"

SKK „B“-Rychvald „B“

Po 2.kole

Po 2.kole

Áčko jelo na „výlet“ do Vrbna pod Pradědem.

Jako vždy se objevily na poslední chvíli problémy se sestavou, protože Dawid Czerw, který měl původně hrát, letěl na tiskovou konferenci s Carlsenem a Caruanou do Londýna, kde už začal zápas o titul mistra světa. V této sezóně máme dostatek hostů a volných hráčů, takže se to nijak zvláštně neprojevilo.

Dlouhou dobu se mi před zápasem neozýval Ernest Gibiec, který byl s těšínskými dětmi na Přeboru Moravy a Slezska, takže jsem oslovil Pavla Káňu. Když se v pátek před zápasem ozval i Ernest, uvítal jsem příležitost odstavit slabinu našeho týmu (mě :-) ) a dát šanci lepším hráčům.

Ačkoli jsme se do Vrbna dopravovali třemi auty (Aniu přivezla celá rodina z Gliwic), zvláštním řízením osudu jsme se mezi Bruntálem a Vrbnem sjeli do jedné kolony a k hrací místnosti dojel celý náš peloton pohromadě (a včas! :-) ).

Domácím, stejně jako nám, chyběly přední desky, ale vyztužili zadní šachovnice Banasikem, který natrefil na naši „výztuhu“ Ernesta Gibiece.

Na první šachovnici se dobře bránil černými Petr Poloch proti Michalu Luchovi a bezpečně remizoval.

Na druhé Petr Růžička získal dle mého názoru celkem velkou strategickou převahu a čekal jsem, že partii dotáhne do vítězného konce. Nestalo se, takže jsem jako divák buď přecenil Petrovu pozici nebo Petr někde nehrál dobře.

Na třetí šachovnici „mistryně“ černých figur :-) Ania Kubicka hrála se svým bývalým polským klubovým kolegou Robertem Tustanowským. Její figurky sice byly o něco aktivnější a možná by se v pozici bílého našla i nějaká hypotetická slabinka, ale to při dobré hře bílého nemohlo stačit na víc, než na remízu.

Na čtvrté šachovnici přehrál Jarda Sobek Vláďu Pána a když ho ještě okradl o pěšce, nepochyboval jsem o výsledku partie. Podobně tomu bylo na páté desce, kde se Vlastík Fojtík těsně po zahájení ve snaze udržet pěšce zamotal svými figurami tak nešťastně v centru do vazeb, že i já bych za černého viděl, jak získat celou figuru a dotahat do k celému bodu….a Jarek Olšar to samozřejmě viděl také.

Na šesté šachovnici se buď domácímu Mirkovi Hrbáčkovi hrubě nepovedlo zahájení nebo je Patrik Gnida génius :-) . Mít ve francouzské jako černý díry, a když říkám díry, nemyslím tím malé důlky, ale doslova šachty, na obou křídlech a krále v centru nemůže být moc dobré. Možná se to dá i bránit (pochybuji), ale tentokrát zahrál Patrik prostě dobře a nedal soupeři šanci (myslím…).

Na sedmé se sešli, jak už bylo řečeno, Banasik s Gibiecem a Ernest černými zajímavě obětoval figuru za pochod pěšců na dámském křídle až na první řadu. Pěšci tam nakonec nedorazili, a protože jsem neviděl závěr partie, není mi zcela jasné proč-buď byla oběť nekorektní nebo to Ernest nezvládl.

Na osmé desce postavil Pavel Káňa se Svatoplukem Májem nějakou „zplacatělou“ sicilku, kde podle mě neměl mít černý nějaké extra problémy. Přesto se Pavlovi podařilo soupeře trochu stísnit (nebo se soupeř stísnil dobrovolně?) a i v této partii jsem viděl za nás mírné plus (opravdu jen mírné). Partie nakonec skončila remízou. Cennou remízou, protože se dohrávala jako poslední a tahle remíza pro nás znamenala vítězné a důležité tři body.

Přiznávám, že o partiích z tohoto zápasu moc nevím, takže popisuji jen to, co jsem viděl+výsledek. Za všechno může Ania, která dohrála dříve než ostatní a čekala na odvoz zpět do Polska :-) . Tím pádem jsme se mohli nudit ve dvou v nedaleké restauraci :-D (viz obrázkový popis zápasu a jiných „opiček“).

Tři body jsou doma a v příštím kole (už za týden!) nás čeká v domácím prostředí Třinec. Počkáme si, s čím a s kým na nás vyrukují….

Partie ze zápasu budou doplněny co nejdříve…

Partie dorazily…a mohu konstatovat, že jsem to až na dvě partie viděl celkem objektivně :-) Partie Růžička-Vaněk nebyla tak dobrá za bílého, jak se mi zdálo a partie Káňa-Máj…Pokud je dobře zadaná, tak její průběh a závěr raději nekomentuji :-)

K přehrání v prohlížeči a ke stažení ZDE.

Obrazové ptákoviny v pdf na víkend ;-)

Vrbno_SKK

…a pro ty, kteří to nechtějí stahovat nebo neumějí otevřít pdf přímo v prohlížeči…

uv

uv

1

1

 

1

2

 

3

3

 

4

4

 

5

5

 

6

6

 

7

7

 

8

8

 

9

9

 

Be Sociable, Share!

Okomentujte

Musíte být přihlášen pro vkládání komentáře.