Rubriky
Přihlásit se
Kalendář
Březen 2021
Po Út St Čt So Ne
« Led    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Nejnovější komentáře

První jarní měsíc a v klubu máme napilno… Konala se členská schůze, Honza Belačík oslavil významné jubileum, skončil přebor klubu… atd.

Postupně:

Honza Belačík, stálý „inventář“ našeho klubu, člověk, bez nějž je těžké si představit obvyklé čtvrteční šachové tréninky a velmi sympatický přítel oslavil 19.3.2018 významné jubileum. Při pohledu na něj by asi nikdo nehádal, že už má na krku šest křížků. Stále usměvavý, v pohodě, optimisticky naladěný a milující šachy. Opravdu se mi nechce věřit, že už se známe tak dlouho :-) a opravdu mě mrzí, že jsem se nemohl zúčastnit „tréninku“ v den, kdy s přáteli slavil své jubileum.

Za nás za všechny přeji vše nejlepší a hodně zdraví a elánu do dalších šachových soubojů ;)

,,,a musím si "rýpnout" :-)

,,,a musím si „rýpnout“ :-)

Klubový přebor, který se hrál od ledna tempem 1 hodina + 30 sek. pro každého hráče na celou partii a v němž se za vítězství přidělovaly tři body, byl ukončen právě včas, aby na členské schůzi mohly být vyhlášeny výsledky. Letos zvítězil suverénně FM Jaroslav Sobek (kdo by to byl čekal!!!), který si neodnáší žádný pohár, ale celkem solidní finanční odměnu :-) (na to, že se hrálo v osmi lidech). Opět gratulace za celý výbor i ŠKK.

Konečná tabulka přeboru

Konečná tabulka přeboru

 

A konečně… 29.3.2018 se uskutečnila členská schůze.

Tentokrát nebyla volební, ale i tak byla DOST důležitá a věcná. Kromě jiného se řešilo malování hrací místnosti, šachové soustředění v Komorní Lhotce, které proběhne ve dnech 21.-23.9. za stejných podmínek, jako v loňském roce. Tedy ubytování zdarma, jídlo a pití vlastní.
Rovněž jsme museli řešit problémy se zákonem. Konkrétně se zákonem o hazardních hrách, který vyšel z pera ministra financí už v roce 2015. Bohužel, do hrací místnosti procházíme přes hernu a tím pádem se nás tenhle hloupý a nic neřešící zákon také týká. Píši „hloupý“ zákon, protože je zvláštní, že vláda a PS údajně chtějí „chránit“ občany před hazardem a nejenže si do herny neodskočíte na WC, ale když si budete chtít vsadit třeba na šachový zápas o MS v šachu pouhých deset korun, musíte se zaregistrovat v sázkové kanceláři, vyplnit pár lejster a nastavit si omezení, kolik chcete za den prosázet a splnit ještě několik podmínek :-D Ale skuteční gambleři nemusí mít strach :-) Sloupeček Sportky stojí 20 Kč, plná sázenka 220,-Kč a můžete sázet 2x týdně. Samozřejmě anonymně a bez registrace. Společnost Sazka, která Sportku provozuje, přece patří státu, takže tohle asi hazard není …

Dále jsme řešili Open Karviná (propozice se tady objeví zřejmě již tento týden, pokud bude turnaj), jarní rapid „družstev“ (letos nás čeká asi změna formátu) a májový blicák. Probralo se toho celkem hodně a opravdu i diskuse byla konstruktivní a snad se nám podařilo (nebo podaří) vyřešit veškeré problémy.

Ufff… Nechtělo se mi nic psát, ale nakonec jsem se přemohl ;-)

Takže na závěr přeji všem veselé velikonoce a chystejme se na poslední kola (8.4.2018) II.ligy a Krajské soutěže!!! Áčko hraje v Dobré, béčko doma s Mosty u Jablunkova.

Tak HODNĚ ŠTĚSTÍ!

 

Be Sociable, Share!

Okomentujte

Musíte být přihlášen pro vkládání komentáře.