Rubriky
Přihlásit se
Kalendář
Březen 2023
Po Út St Čt So Ne
« Úno    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější komentáře

Pomalu, ale jistě, se blíží závěr soutěží, jichž se účastní naše družstva. V desátém, předposledním, kole svedl los dohromady družstva ŠK Karviná – Slavia Orlová ve II.lize „F“ a Slavia Orlová „D“ – ŠK Karviná „B“ v Krajské soutěži „B“.

Áčko stejně jako proti Porubě nastoupilo s několika náhradníky. Slavia Orlová hrající na postup do I.ligy přijela v rámci možností kompletní, tedy i s Alexejem Kislinským.

Při pohledu na ratingy bylo jasné, kdo je v utkání favoritem. Ačkoli toto derby bývá obvykle nejasným dramatem s otevřeným koncem, tentokrát tomu bylo jinak.

Poměrně brzy skončila remízou partie na druhé šachovnici, těsně po ní však skončila také partie na šesté šachovnici, kde Pavel Káňa „vyrobil“ hrubou chybu, po níž mu hostující Kacper Tomaszewski „zkonzumoval“ figuru. Bez figury se některé partie dají tahat dál, ale když k tomu máte i pozici v ruinách, není co řešit. Prohráváme tedy 0.5-1.5 :-(

Další remízou skončila partie Kostka-Gibiec a Orlová začala plnit svůj plán: udržet potenciálně nebezpečné hráče „na uzdě“ a bodovat tam, kde mají hráčskou převahu. Dlužno dodat, že jim jejich plán vycházel téměř na 100%. Na zadních deskách brzo získali převahu a když se bílými nepodařilo Olšarovi se Zabystrzanem, resp.Zimniokovi s Kubošem dosáhnout nějaké hmatatelné převahy, mohli být Orlováci spokojeni. Jedinou kaňkou byla pro Orlovou partie na první šachovnici, kde Jarda Sobek přehrával Alexe Kislinského.

Mezitím ovšem Jarda Olšar odmítl Zabystrzanovu nabídku remízy, ale brzy si uvědomil, že jeho protihráč je dost pevný na to, aby ho zlomil. Po několika tazích tedy i tato partie skončila remízou.

Michal Broda se nechal obrat o nějaké pěšce a Martin Sieber zavěsil. Ani pohled na pozici na osmé desce, kde se Jirka Folwarczný snažil bránit Vojtovi Šrámkovi, nám nevlil do žil ani promile optimismu. Na zadních deskách nás Orlová válcovala…

Krutý pohled na šestou až osmou šachovnici :-(

Krutý pohled na šestou až osmou šachovnici :-(

Ač jsem se snažil vyhnout v partii s Rosťou Kubošem remíze a konečně po dlouhé době přispět týmu celým bodem, nedařilo se mi to. Rosťa „zplacatil“ pozici a na jeho druhou nabídku remízy už jsem kývnul.

Brzy poté se vzdal i Jirka Folwarczný a hrála se už jen partie Sobek-Kislinsky. Nevím, kolik „životů“ má Alex… Tentokrát byla pozice pro Jarka Sobka ještě příznivější než loni. Nakonec…figura navíc k výhře by měla stačit. Jenže Alex se vzpíral a kladl soupeři nepříjemný odpor. Jarda trpělivě řešil tu větší, tu menší problémy, ale v závěru partie, kdy už mohl pomalu začít slavit, udělal jednotahový blundr. Vrátil soupeři figuru a Alex tak opět utekl hrobníkovi z lopaty. REMIS!

Ani tentokrát to Jarkovi nevyšlo :-(

Ani tentokrát to Jarkovi nevyšlo :-(

Orlová tak nakonec zvítězila a kolo před koncem může slavit návrat do I.ligy. Naše áčko už dvě kola po sobě prohrálo, ale přesto je stále na čtvrtém místě tabulky. V posledním kole se potkáme se starými známými z Dobré :-)

Kapitán opouští loď vždy jako poslední... :-)

Kapitán opouští loď vždy jako poslední… :-)

Nehezký pohled...pro nás :-(

Nehezký pohled…pro nás :-(

Partie ze zápasu ke stažení a přehrání ZDE.

 

Béčko jelo na svůj poslední pokus o záchranu „našlapané“. Tedy našlapané v rámci možností. Někteří hráči jaksi nezaregistrovali změnu rytmu soutěže (místo 14-ti denní pauzy mezi koly byla tentokrát třítydenní pauza) a na poslední chvíli už nemohli změnit své plány :-(

Za Orlovou „D“ nastoupila především omladina. Mladí Orlováci hráli beze strachu a bez komplexů. To naši hráči jako by měli svázané nohy (spíš mozky) a někteří se v zápase dost trápili. Naštěstí se naši hráči uklidnili, když získali vedení a pak jim „stačilo“ své partie doremizovat. Slovo „stačilo“ píši v uvozovkách, protože tak jednoduché to nebylo, ale nakonec to přece jen vyšlo.

Béčko se tak posunulo o jednu příčku výše a i když má k záchraně pořád hodně daleko, alespoň schraňuje jiskřičku naděje. Co kdyby…

Klídek! Ještě zbývá jedno kolo!

Klídek! Ještě zbývá jedno kolo!

 

Ufff!

Ufff!

Pořád jsme "červení" :-(

Pořád jsme „červení“ :-(

 

 

Be Sociable, Share!

Okomentujte

Musíte být přihlášen pro vkládání komentáře.