Rubriky
Přihlásit se
Kalendář
Duben 2019
Po Út St Čt So Ne
« Bře    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Nejnovější komentáře

K zápasům 8.kola II.Ligy „F“ a KS „B“ se dá říct jediné-loterie. Opět se potvrzuje, že šachy jsou sport a ve sportu není nic předem jasné.

Áčko jelo ke svému zápasu do Olomouce. Jako vždy, před zápasem bylo třeba dohodnout: kdo, kdy, odkud a v kolik. Letos máme širší kádr, takže „výpadek“ jednoho nebo dvou hráčů není až tak citelný.

Ania Kubicka se i přes nachlazení rozhodla, že si zahraje. Jeden z krtečků z její sbírky (viděl jsem na fotkách :-) ) se musel také obětovat a skončil na dně batohu. Společným úsilím jsme zjistili, že jedna česká společnost začala provozovat dopravu mezi Gliwicemi a ČR. Připočteme-li k tomu, že autobus přijížděl do Bohumína „tak akorát“ (půl hodiny si děvče muselo počkat :-) ), nebylo co řešit.

 

Prý to není levné, ale zato je to pohodlné... Konstatovala Ania :-)

Prý to není levné, ale zato je to pohodlné… Konstatovala Ania :-)

 

Na začátku jsme měli také problém s auty, resp.řidiči. Znáte to, jaro klepe na dveře a někteří už jsou připravení i s letními gumami. Naštěstí se obětoval Michal Broda a uvolil se, že nás na zápas zaveze. V sobotu dopoledne jsem se chystal jako předvoj do Olomouce a stále mi ještě nepotvrdil účast Pavel Káňa. Nezbylo mi, než mu zavolat. Chvíli jsme debatovali, kam by se mohl dostat v neděli ráno, aby to pro něj nebylo stresující a aby jedno naše auto nemuselo moc zajíždět, což by znamenalo změnit časový harmonogram. Ne, že bych nechtěl vyhovět, ale když mi Ania napsala: „Czy zabierecie mnie tez w Gliwicach? Jestem chora!“, pochopil jsem, že tudy cesta nevede :-)
Nakonec jsme se nedohodli. Tedy vlastně dohodli: že Pavel zůstane doma :-) a zahraje si Michal.

 

...a nevolá...a nevolá...

…a nevolá…a nevolá…

 

OK, hráči zajištěni, vše domluveno a mohl jsem v klidu vyrazit do svého přechodného „velitelského stanu“, k Markétě (dcera) do Olomouce. Samozřejmě jsem si nejdříve musel koupit něco lehkého k večeři a přitom se mi málem povedlo zapálit si v OC Haná :-) Naštěstí jsem tam nebyl sám a byl jsem „taktně“ upozorněn, že jsem v objektu, kde se nekouří.

 

Foto: Markéta Zimnioková

Foto: Markéta Zimnioková

 

No na nafukovacím lehátku proběhla jako obvykle. Já spal, Markétin německý ovčák, který se zcela přizpůsobil jejímu životnímu rytmu (budíček nejdříve v 11:00, večerka-dle nálady) si hrál…

 

"Vstávej!"

„Vstávej!“

 

V neděli jsem v, pro Olomoučáky, nekřesťanskou hodinu (6:30) vzbudil celou domácnost a pomalu se chystal na zápas, který se měl odehrát cca 15 minut pěšky od místa mého pobytu. Po půl desáté jsem lehkým krokem vyrazil a po chvilce jsem už zdálky viděl naše hráče netrpělivě stepovat před hrací místností. Jarda Sobek mi jízlivě sdělil, že tady se nehraje :-) Hledám číslo na kapitána domácích a dozvídám se, že v kterémsi zpravodaji byla informace o změně hrací místnosti. To je možné a na 99,9999% jsem to určitě i zaznamenal, ale v té chvíli mi zřejmě ani nedošlo, že jedeme do Olomouce. Dostávám novou adresu, volám do druhého auta, které už se také blížilo k herně a měníme kurs. Mezitím zjišťuji telefonicky u Markéty nějaký orientační bod na nové adrese. „Pole“ konstatuje Markéta a po opakovaném dotazu znovu: „Pole…Jsi hluchý?“. Opravdu jsem nahluchlý :-) a opravdu tam bylo pár domů a pole.

 

Nový Dvůr v létě. Zdroj: StreetView

Nový Dvůr v létě. Zdroj: StreetView

 

Druhé auto dorazilo pět minut po nás a domácí byli natolik féroví, že ani netrvali na přenastavení hodin. Začalo se hrát a po chvíli hry jsem nabyl dojmu, že to bude pro nás strašná „nakládačka“. Kromě Petra Polocha a mé partie se mi ostatní pozice moc nelíbily. Jarda Sobek postavil špatně zahájení, stejně tak i druhý Jarda (Olšar) a o pozici Anii Kubické je lepší moc nemluvit :-) . jenže tenhle zápas byl doslova LOTERIE.

 

Losujeme výsledek :-)

Losujeme výsledek :-)

 

Zatímco já jsem (dohrával jsem poslední :-) ) svou pozici totálně zkazil, když mi soupeř zajímavě obětoval figuru, na ostatních šachovnicích se to „mlelo“ :-) Petr spolehlivě zvítězil, vyhrál také Ernest Gibiec, Jarda Sobek dle očekávání prohrál a prohrál i Michal Broda. Ania však vykouzlila remízu věčným šachem (ještě, že měla s sebou svůj talisman-krtečka!) a vyhrál i Maciej Mroziak, jehož partii jsem skoro nesledoval. Hrály se poslední dvě partie moje a Jarka Olšara. Já svou partii prohrál, ale Jarek Olšar obrátil výsledek nejen své partie, ale i celého zápasu. Nakonec jsme tedy zvítězili 4.5-3.5. Ufff…

 

Těsně, ale přece :-)

Těsně, ale přece :-)

 

 

Tabulka po 8.kole

Tabulka po 8.kole

 

Naše béčko hrálo v Krajské soutěži „B“ s rivalem z Petrovic. Našim chyběla Ania Kohut, která sjíždí někde alpské ledovce, ale ani soupeři nebyli kompletní. Petrovice byly před zápasem o bod před námi a naši nutně potřebovali zvítězit. Bojovalo se až do konce, ale na víc než remízu to našim nestačilo. Béčko tak nadále zůstává na předposledním místě a bude mít co dělat, aby se v soutěži udrželo. Los má celkem příznivý, takže teď už bude záležet jen na přístupu samotných hráčů a na sestavě.

 

Obvyklý obrázek. Kibicové, kteří už své partie dohráli :-)

Obvyklý obrázek. Kibicové, kteří už své partie dohráli :-)

 

:-( :-( :-(

:-( :-( :-(

 

Tabulka KS "B" po 8.kole

Tabulka KS „B“ po 8.kole

 

 

 

 

Be Sociable, Share!

Okomentujte

Musíte být přihlášen pro vkládání komentáře.