Rubriky
Přihlásit se
Kalendář
Leden 2019
Po Út St Čt So Ne
« Pro    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Nejnovější komentáře

Čím více času máte, tím méně stíháte. Začínám rozumět důchodcům :-) Takže retrospektivně k ligovým zápasům…

V prosinci se většinou málokomu chce vysedávat nad šachovnicí. Už od října nás bombardují vánoční reklamy a je to znát i na psychice hráčů (alespoň některých) :-)

Před Mikulášem se odehrál zápas čtvrtého kola II.ligy mezi Vrbnem pod Pradědem a Karvinou.

Vrbno pod Pradědem...Kdyby náááhodou někde nevěděl, kde to je :-D

Vrbno pod Pradědem…Kdyby náááhodou někde nevěděl, kde to je :-D

Jako vždy jsme si důkladně naplánovali cestu. Na silnicích se objevil první sníh a nikdo nechtěl riskovat, že k zápasu přijedeme pozdě. Řidiči naplánovali sice delší, ale „bezpečnější“ trasu, kdy jsme se měli vyhnout kopcům a sněhu, což se nelíbilo našemu „strážci pokladu“, ale nakonec se nechal ukecat.

"Nejsou peníze!"

„Nejsou peníze!“

Těžko říct, zda byla chybka v navigaci nebo řidič dostatečně pozorně neposlouchal její rady, za chvíli jsme však k velkému potěšení Bohuše brázdili zasněžené silnice. Chvíli do kopce, pak zase z kopce.

Vybrali jsme "lehčí" trasu, abychom se vyhnuli kopcům a sněhu...

Vybrali jsme „lehčí“ trasu, abychom se vyhnuli kopcům a sněhu…

Nakonec jsme dorazili s velkým předstihem do hrací místnosti, kde na nás čekali natěšení domácí. Zápas byl celkem vyrovnaný, pak však začali úřadovat naši „zabijáci“. Petr Poloch má letos formu a nedal soupeři moc šancí. Pak zvítězil i Ernest Gibiec zapůjčený na hostování z Českého Těšína. Mimochodem, Ernest je v této sezóně jediný „Polák“ , který za naše týmy zvítězil :-)

Tentokrát se nikdo „nezbláznil“ a všichni se drželi při zdi. Jediný, komu partie nevyšla, byl Jirka Folwarczný. Jeho trenér jej za partii asi moc nepochválil. Zlé jazyky ovšem tvrdí, že Jirka nebodoval, protože se Mikuláš rozhodl jej potrestat za to, že v průběhu roku zlobil :-)

Jirka zlobil a místo bodíků dostal jen uhlí... :-(

Jirka zlobil a místo bodíků dostal jen uhlí… :-(

V každém případě jsme mohli oslavit naše první vítězství v této sezóně! Fandové! Bouchněte si doma šampaňské, kdo ví, kdy zase budete mít příležitost (nepočítám Silvestra). :-D :-D :-D

vrbno

Je celkem logické, že když jsme vzali do áčka dva náhradníky, kteří normálně hrají za béčko a navíc nemohla ze zdravotních důvodů za béčko nastoupit ani Ania Kohut, nedal se čekat v Krajské soutěži proti Bohumínu jiný výsledek, než porážka. Bohužel… Béčko prohrálo doma s Bohumínem „těsně“ 2-6.

Za čtrnáct dnů pokračovaly obě soutěže dalším kolem. Áčko se chystalo na zápas s rezervou ostravského Labortechu a béčko, ještě víc zdecimované, si jelo pro náklep do Rychvaldu.

Je sice hezké, že naši svazoví funkcionáři berou ohledy na kdejakou cizí ligu a přizpůsobují tomu termíny českých nejvyšších soutěží. Ještě hezčí by však bylo, kdyby také zohlednili i soutěže jednotlivců. Páté kolo totiž „úspěšně“ kolidovalo s Mistrovstvím Evropy v rapidu a blicu konaném v nedalekých Katovicích. Samozřejmě, kdo by si nechal ujít takovou událost? Z našich polských posil, a teď nepočítám Ernesta :-) , si tuhle akci nemohl nechat ujít nikdo. Pochopitelné, ale pro tým nepříjemné. Áčko jsme ještě jakžtakž poskládali, ale béčko? Škoda mluvit :-(

Zápas s Labortechem vypadal ze začátku vyrovnaně. Jen na osmé desce našemu Martinu Sobkovi nevyšlo zahájení a stál „přizdechle“. Jenže jeho soupeř, místo aby jej zabil, do něj vrazil figurku. Sice za tři pěšce, ale figura je figura. Partie byla jako na houpačce.

Tak dlouho se houpali, až jeden vyletěl z houpačky :-(

Tak dlouho se houpali, až jeden vyletěl z houpačky :-(

Nejdříve stál černý (M.Sobek) špatně, pak bílý na prohru a pak…Za všechno mluví komentář Martina na FB :-)

Martin si nasypal popel na hlavu.

Martin si nasypal popel na hlavu.

Prostě to „zazdil“. Nepříjemné, navíc stáli pochybně i Jarda Sobek na první a Jarda Olšar na třetí. Tentokrát ani „takoví normální zabijáci“ Poloch a Gibiec neudělali víc než remízu a jedinou naší šancí byla partie Pavla Káni, který černými figurami proti Karlu Trombíkovi stál o něco lépe. Karel ale zkušeně a s naprostým klidem nabídl Pavlovi remízu.

Karel Trombík chladnokrevně v zákulisí vyčkával, zda jeho soupeř vezme remis.

Karel Trombík chladnokrevně v zákulisí vyčkával, zda jeho soupeř vezme remis.

A Pavel ji přijal. Pravda, v té době se ještě bojovalo v partiích obou našich Jarků…a oba vybojovali remis, což nebylo na první pohled patrné.

Skoro samé remízy. Ale bojovné!

Skoro samé remízy. Ale bojovné!

Béčko zahrálo podle předpokladů a dostalo svůj příděl. Prohrálo s Rychvaldem „A“ 5-3, což je posunulo na nepěkné poslední místo v tabulce, ze kterého se snad po Novém roce vyšplhají výš!

Partie 1.-5.kola II.ligy „F“ si můžete  stáhnout v pgn  nebo přehrát pod tímto odkazem.

 

 

 

 

 

Be Sociable, Share!

Okomentujte

Musíte být přihlášen pro vkládání komentáře.