Rubriky
Přihlásit se
Kalendář
Říjen 2018
Po Út St Čt So Ne
« Zář    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Nejnovější komentáře

Ano, začaly soutěže družstev. Zábavný a často i únavný seriál :-) Ve II.lize „F“ hrálo naše áčko s hosty z Dolního Benešova. Naše béčko si jelo pro porážku do Brušperku :-(

Áčko bylo ratingovým favoritem, ale všichni víme, že rating je jen číslo. Záleží spíš na tom, jak se kdo vyspí. Samozřejmě :-) , je třeba také aspoň trochu umět hrát šachy.

Zápas áčka se nevyvíjel dobře. Hned zkraje se naši borci na posledních dvou deskách zbláznili, ale pak to vypadalo až do konce, že vyhrajeme. Bohužel, neštěstí nechodí po horách, ale po hráčích Karviné.

Na první šachovnici hrál Maciej s až příliš velkým respektem. Partie byla až do 35.tahu rovná, ale pak se Maciej rozhodl přejít do dámské koncovky a zřejmě nepostřehl, že přijde o pěšce. Nebo postřehl a spoléhal na něco jiného :-) . S pěšcem víc, vítězství vstříc! Ale Tadeáš nehrál nelehkou koncovku dobře. Nevím, jak by Maciej bránil postupu pěšce do dámy po 42. … Df3 s vykrytím nějakých potenciálních věčných šachů a s hrozbou braní dalšího pěšce na g3. Místo toho si dal šach na h5 a pozice se rázem vyrovnala. Pak se soupeři dost dlouho šachovali (na „šachy“ černý jednoznačně vyhrál :-) ) a kdyby se Maciej nezbláznil, mohli se takhle šachovat dodnes. Maciej se ale vydal králem vpřed a najednou šachy černého dávaly větší smysl. Těžko říct, jak by dopadla dámská koncovka, kdyby se Maciej držel králem „při zdi“. V každém případě by se za bílého bránila dost špatně. V už velmi špatné pozici Maciej soupeři ještě pomohl a po výměně dam se vzdal.
Mroziak-Kriebel 0-1

Kriebel udusil Mroziaka :-( v dámské koncovce

Kriebel udusil Mroziaka :-( v dámské koncovce

Ania Kubicka do Karviné přijela už v sobotu sice se svým oblíbeným maskotem Krtečkem (Krecikiem :-) ), ale také jen s jedněma kalhotama, ktereé se jí tak nějak rozpadly :-) . V sobotu pozdě večer úspěšně vyřešila problém prasklých kalhot a v neděli na druhé desce proti Pavlu Rakúsovi stejně úspěšně využívala taktických možností k udržení rovnováhy na šachovnici. I když to párkrát vypadalo dost „divně“, vždy se našel způsob, jak bílého otravovat. Nejsem si jistý, jestli se Pavel v závěru musel spokojit s remízou, ale asi oba věděli, co dělají.
Rakús-Kubicka 1/2

db2

kubicka

Na třetí šachovnici Jarda Sobek vyškolil Mirka Školu. Partie na jednu branku, kterou si asi Mirek za rámeček nedá.
Sobek-Škola 1-0

db3

Na čtvrté byla pozice v partii Záleský-Poloch ještě pár tahů po zahájení rovná. Pak to však bílý začal hrát dost mizerně a Petr jej bez problémů doslova „přejel“.
Záleský-Poloch 0-1

Petr  Karla prostě přejel...

Petr Karla prostě přejel…

Jarda Olšar se na páté rozhodl hrát bílými tvrdě na výhru a vytrvale odmítal nabídky remízy Pavla Žáka. Nakonec se mu podařilo, samozřejmě s přispěním soupeře, svého protivníka udolat.
Olšar-Žák 1-0

db5

Na šesté šachovnici nastoupila další krásná část našeho týmu-Anna Kohut.Černými figurami s Valtrem Kocurem stála skoro od začátku lépe. Když dosáhla lehce vyhrané pozice (46.Se7), narazila na „těžkou“ překážku. Hodiny :-( . Ani ona, ani soupeř neměli moc času, a tak se rozhodla nějaký čas si „vyrobit“ a párkrát zopakovala tahy, přičemž si dávala pozor, aby neopakovala pozici. Najednou však Valter „vyrostl“ a dožadoval se remízy právě kvůli třikrát se opakující pozici. Po rekonstrukci partie se ukázalo, že právem. Ania si sice hlídala trojí opakování při SVÉM tahu, ale uniklo jí, že pozice se bude potřetí opakovat už při tahu soupeře :-( Škoda, Ania hrála dobře a výhru by si za svůj výkon zasloužila.
Kocur-Kohut 1/2

db6

Na sedmé šachovnici se v partii Zimniok-Krupa hrála velmi originální francouzská. Zatímco si černý v zahájení udělal pár zbytečných tahů, bílý si udělal pár zbytečných „oslích uší“. Když si k tomu bílý přidal ve 12.tahu „bleskové“ 12.h4 změnila se u šachovnice dvojice hráčů na jednoho hráče a jednoho oslíka určeného k sežrání :-( Netrvalo dlouho a z oslíka byl oslí salám.
Zimniok-Krupa 0-1

db7

Na osmé desce byla partie až do 18.tahu černého zhruba rovná. Pavel Káňa se pak ale asi nechal inspirovat filmy o samurajích a spáchal na své pozici seppuku. Děsná pozice a bolestivé „umíraní“.
Vitásek-Káňa 1-0

db8

Nakonec 4-4. Před zápasem bych s takovým výsledkem nebyl spokojen, ale po zápase, v němž si vybere smolný den hned několik hráčů, můžeme být za takový výsledek ještě rádi.

Partie SK-DB ke STAŽENÍ

Partie 1.kola II.ligy „F“ ke STAŽENÍ

———–

Béčko jelo na zápas do Brušperku. Čekalo se, že by mohlo přivézt body, ale asi si podobně, jako někteří hráči áčka, vybrali špatný den. Béčko prohrálo sice těsně, ale přece jen je to prohra. Body mohou v závěru soutěže chybět.

Z KS“ stojí za zmínku zápas Mostů u Jablunkova s Orlovou „C“. Pokud si pamatuje, naše béčko získalo loni proti témuž družstvu Orlové tři body, protože za Orlovou nastoupil na osmé šachovnici čtvrtý volný hráč Zdeněk Olšar. Kupodivu, stejný tým (Orlová „C“), stejný hráč (Z.Olšar), ale jiná šachovnice :-) . Tentokrát se nekontumovala jen poslední deska Orlová v zápase sice prohrála „jen“ 4,5-3,5, ale po kontumacích šachovnic to rázem bylo 6,5-1,5 pro Mosty. Bude zajímavé sledovat, jestli se Orlové povede něco podobného i příští rok :-D

ksb1

ksb2

 

 

 

 

 

 

 

Be Sociable, Share!

Okomentujte

Musíte být přihlášen pro vkládání komentáře.