Rubriky
Přihlásit se
Kalendář
Prosinec 2020
Po Út St Čt So Ne
« Říj    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Nejnovější komentáře

Už 21.ročník tradičního mezinárodního turnaje skončil v neděli 9.7.2017. Je asi zbytečné se o něm nějak rozepisovat. Vítěz turnaje, Alexey Kislinsky, vyhrál způsobem start-cíl a svým soupeřům povolil jen jednu remízu.

O pár remíz víc měl druhý Vojta Zwardoň a dalo by se říct, že tito dva suverénně kralovali turnaji. Třetí Pavel Zabystrzan měl o bod a půl méně než Vojta Zwardoň. O vítězi turnaje se de facto rozhodlo už v šestém kole, kdy se Vojta pokusil bílými figurami napravit svou „chybku“ ze třetího kola (remíza s Kolářem). Nepovedlo se mu to a když Alexey bez větších problémů porážel jednoho soupeře za druhým, bylo jasné, kdo obsadí první dvě místa.

Vojta Zwardoň se, jako vždy, snažil "vyčenichat" v pozici nějakou šanci na výhru, ale jeho snaze se tentokrát mohl Alexey Kislinsky jen smát...

Vojta Zwardoň se, jako vždy, snažil „vyčenichat“ v pozici nějakou šanci na výhru, ale jeho snaze se tentokrát mohl Alexey Kislinsky jen smát…

 

Turnaj, na jehož startu se letos sešlo 58hráčů, se letos konal v sále restaurace U Tesarčíka. Příjemná restaurace s příjemnou obsluhou na kraji Karviné téměř na hranici s Polskem poskytovala nejen obstojné podmínky pro samotnou hru, ale také dobré možnosti občerstvení. Prakticky každý den si mohli hráči vybrat z grilovaných specialit za více než rozumné ceny.

Tradičně se také v rámci turnaje konal i GRADO Cup, bleskový turnaj s handicapem jehož výsledky naleznete na webu chess-results (vítěz Piotr Piesik z Polska). A rovněž tradičně se v průběhu tohoto turnaje ztratila OPĚT jedna věž … :-) (nějaký šachový fetišista???)

Pod vedením rozhodčích Jiřího Nováka a Martina Sobka se po devět dnů utkávali hráči o celkový cenový fond překračující čtyřicetitisícovou hranici a rozhodčí nemuseli řešit žádný vážnější spor. Výsledky turnaje naleznete rovněž na webu chess-results.

Partie ze všech devíti kol můžete stáhnout zde nebo si je můžete přehrávat rovnou v prohlížeči.

Přidáváme také několik fotek našeho „dvorního“ fotografa Oldy Horáka, kterému tímto děkujeme.

Vítěz turnaje GM Alexey Kislinsky

Vítěz turnaje GM Alexey Kislinsky

Vojta Zwardoň přebírá pod dohledem ředitele turnaje J.Folwarczného cenu za II.místo

Vojta Zwardoň přebírá pod dohledem ředitele turnaje J.Folwarczného cenu za II.místo

Překvapení turnaje-Vojtěch Šrámek, IV.místo

Překvapení turnaje-Vojtěch Šrámek, IV.místo

Vyhlášení výsledků proběhlo, stejně jako celý turnaj, v pohodové atmosféře.

Vyhlášení výsledků proběhlo, stejně jako celý turnaj, v pohodové atmosféře.

Už teď se můžete těšit na další ročník ;-) Jste zváni!!!

 

 

Be Sociable, Share!

Okomentujte

Musíte být přihlášen pro vkládání komentáře.