Rubriky
Přihlásit se
Kalendář
Srpen 2019
Po Út St Čt So Ne
« Čer    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Nejnovější komentáře

 Powered by Max Banner Ads 

V posledním kole 1.Ligy Východ jelo naše áčko k zápasu do Opavy. Nám už sice o nic nešlo, ale Opava byla hodně nervózní, protože hrála o záchranu….

K zápasu jsme nastoupili v „úsporné“ sestavě. Bez jediného cizince a vynechali jsme i některé domácí hráče. Nikoli proto, že bychom to snad chtěli Opavě usnadnit. Naopak… Chtěli jsme překvapit.

A i přes vysokou porážku-málem to vyšlo :-) Kromě jediné šachovnice (šestá, Zimniok) stáli naši hráči prakticky všude nejméně vyrovnaně. Ted…pokud mohu věřit mému letmému pohledu při zápase, partie jsem ještě neviděl.

Na první šachovnici držel Jarda Sobek rovnou pozici s Caletkou a partie skončila zaslouženou remízou.

Na druhé desce Jarda Olšar bílými figurami „smazal“ Adámka a když už hledal cestu, jak v koncovce uplatnit pěšce navíc, přehlédl, či v jeho případě spíše „přahmátl“, jezdcovou vidličku :-( A bylo po partii…

Na třetí hrál Pepa Lys černými proti Radimu Černínovi. Poměrně divoká pozice, nad kterou jsem moc nedumyl, ale když si bílý bezelstně (nebo drze) sezobnul dámou pěšce na b7, říkal jsem si, že Pepa vyhraje. Hmmm, nestalo se a partie skončila remízou.

Na čtvrté rozehrál Martin Tauš proti Marku Nábělkovi skotský gambit. Za pěšce měl solidní poziční tlak a soupeři rychle ubýval čas. Pak však Martin v koncovce sám zbytečným šachováním aktivizoval soupeřova krále, což zřejmě rozhodlo.

Na páté jsem rozehrál černými podivnou variantu. Z Richter_Veresova jsme s Václavem Žídkem vytvořili sicilskou, v níž mi stála dáma na divném poli c5. Pozice černého byla sice horší, ale při správné hře se dala držet. Bohužel, neviděl jsem jeden tah (Vc4-c6), po němž se už partie dala hrát jedině na „špeky“. Zkoušel jsem to, ale soupeř mi „na špek“ neskočil :-)

Na šesté rozehrál dobře Svešnikova Martin Sobek proti Pavlu Rakúsovi. Jenže z nějakého důvodu se mu jeho pozice nelíbila a hledal cestu k „vyrovnání“ (?). Podle všeho však stál asi lépe a při hledání plánu klopýtl a drasticky oslabil svého krále, což rozhodlo partii.

V partii na sedmém stole se opavský Nikos Muratidis pokoušel zlomit Vláďu Konečného, který jako černý jednoduše měnil figurky s tím, že zremizuje. Koncovka K+J – K+S s pěšci na obou křídlech (a blokovanými) snad byla remis, ale bílý dokázal manévrovat tak, že Vláďa nakonec podlehl.

Výborně zahrál na osmé šachovnici dr.Canibal. Nebo by možná bylo lepší říct, že špatně rozehrál zahájení Jarda Čempel. Drze se motal dámou kolem bílého krále na dámském křídle a pokud jsme s Jardou Sobkem pozici c pozápasové analýze „nepomotali“, pak tento plán mohl stát Čempela bod. Místo tahu c4, po němž by měla černá dáma problémy, zvolil Jarda Canibal výměnu dam a přechod do koncovky, kterou i přes silně „remízovou příchuť“ neudržel…

KVS EKODIVIZE Opava ŠK Karviná „A“
Caletka Radomír (H,Z) 2331F ½ - ½ 2229F Sobek Jaroslav (Z)
Adámek Jiří (H,Z) 2363F 1 - 0 2227F Olšar Jaroslav (Z)
Černín Radim (Z) 2285F ½ - ½ 2138F Lys Josef (Z)
Nábělek Marek (Z) 2260F 1 - 0 2103F Tauš Martin (Z)
Židek Václav (Z) 2185F 1 - 0 2087F Zimniok Lubomír
Rakús Pavel (H,Z) 2188F 1 - 0 1902F Sobek Martin
Muratidis Nikos (Z) 2194F 1 - 0 1847F Konečný Vladimír
Čempel Jaroslav (Z) 2182F 1 - 0 1780F Canibal Jaromír
7 : 1

 

Celkově jsme prohráli 7-1. Předvedená hra nebyla nejhorší, ale výsledek … :-( Na dálku se takto můžeme omluvit srdnatě bojujícímu Grygovu, který i přes výhru s Ostravou 6-2 opouští 1.ligu s námi. Smutné je, že sestupuje na „skóre“, které má o půl bodu horší než Frýdek-Místek….

Takže opouštíme (zaslouženě) 1.ligu a už teď se chystáme na bojovnou II.ligu … ;)

 

Be Sociable, Share!

Okomentujte

Musíte být přihlášen pro vkládání komentáře.