Rubriky
Přihlásit se
Kalendář
Září 2017
Po Út St Čt So Ne
« Srp    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Příspěvky z kategorie ‘Partie’

Už 21.ročník tradičního mezinárodního turnaje skončil v neděli 9.7.2017. Je asi zbytečné se o něm nějak rozepisovat. Vítěz turnaje, Alexey Kislinsky, vyhrál způsobem start-cíl a svým soupeřům povolil jen jednu remízu.

Číst dále »

V květnu se nehraje jen Ostravský Koník, ale také tradiční Open Orlová. Letos prý možná poslední ročník… Uvidíme.

Číst dále »

Nic nepotěší člověka tak, jako neštěstí druhého :-) Pár ukázek šachových tragédií…

Číst dále »

O erupcích na Slunci vždycky vykládal Pepa Lys, když se mu něco nepovedlo. Podobnou hlášku bych po včerejší partii z Ostravského Koníka s Martinem Sekáčem mohl použít i já. Ale já bych to řekl jinak: když je někdo slepý, nezaslouží si vyhrát. Smutné je, že slepí jsme byli oba, ale jen já za to byl potrestán :-D

Číst dále »

Odehrána devátá kola v soutěžích, kde máme své zastoupení… Jen pro pořádek připomenu, že minulý týden (19.2.) sehrálo naše céčko v OP teprve osmé kolo a suverénně „přejelo“ Slavii Orlovou „G“ (Orlová – Karviná 1-7).

Číst dále »

Dalšími koly pokračovaly šachové soutěže družstev. Zatímco áčko přivítalo v Gradu vedoucí tým soutěže Slavoj Český Těšín, naše béčko „vyfasovalo“ tým z opačného konce tabulky, TJ Dobratice.

Číst dále »

15.1.2017 nastupují do soutěží dvě naše družstva: áčko a béčko. Vzhledem k tomu, že jsme se na výboru rozhodli nebrat z béčka žádné hráče ze základní sestavy do áčka (béčko je na spadnutí :-( ) a v áčku chybí tři hráči základní sestavy, rozhoduji se (po dohodě s kolegy Walowým a Sobkem) pro „gambit“….

Číst dále »

Po delší pauze opět pokračovaly soutěže družstev. Vzhledem k tomu, že naše béčko je po dvou kolech v KS „B“ „na spadnutí“, je potěšitelné, že céčko, hrající o soutěž níže, tedy v OP, se drží v popředí tabulky.

Číst dále »

Slíbené „obludy“ … a partie našeho týmu ze zápasu v Uničově.

Číst dále »

Neděle, 9.10.2016…. Začíná šachové „šílenství“-soutěže družstev. Naše áčko hraje doma s Tatranem Litovel „B“, béčko jede „otestovat“ Frýdek-Místek „D“ (6-2 pro domácí FM). Jak to dopadlo?

Číst dále »